Підозра на ревматоїдний артрит

Спрашивает: Зоряна
Пол: Женский
Возраст: 39 лет
Доьрий день. Хворію напротязі 9 місяців. Все розпочиналося, як орз, біль в горлі, ломота в тілі. Збільшмлись лімфовузли шиї, потилиці. По аналізам крові лімфомоноцитоз. Обстежилась на віл, гепатити в, с, сифіліс, хламідії, уроплазму, мікоплазма, трихомонаду, вірус Енштейн Барр, все негативно. Три тижні тому заболіла рука, з'явилась припухлість в області ліктя, зараз припухлість на обох руках в ліктьових згинах і зап'ястях Сильні болі в руках, печіння, затерпання. Присутній біль в спині в грудному відділі. Була на прийомі в травматолога, призначив узд, &норма, призначив Мрт, грудного відділу, яке буду проходити. В мене підозра на ревматоїдний артрит. Повязую все з лімфовузлами шиї і потилиці, лімфомоноцитозом. Скажіть, яка інфекція може спровокувати дану хворобу? І як сильні емоційні стреси можуть впливати на суглоби?
Категория: Ревматолог
Добавлен: 3 мая 2020 года

5 ответов

Юз Андрей Анатольевич
ревматолог 2020-05-03 20:04
Уважаемая Зоряна,

Для ревматоидного артрита не характерна лимфаденопатия. В этом случае скорее речь может идти об инфекционном заболевании. Кроме того, заболевание не дает таких изменнеий в анализе крови.

По клинической картине у Вас типичный инфекционный мононуклеоз. Странно, что ЭБ отрицательный. Рекомендую пересдать анализ и обратится к инфекционисту. Ревматологического заболевания у Вас нет.

С уважением, Андрей
Зоряна 2020-05-03 20:51
Дякую пане Андрій за відповідь. Я розумію що лімфовузли не мають відношення до артриту. Просто я хворію довго, а зараз з'явились болі в руках, вліктях і запястях, є припухлість, як на фото. Питання до Вас чи могла моя хвороба, яку досі не знайшли спровокувати проблеми в суглобах. А саме ревматоїдний артрит. Для виключення даної хвороби, які аналізи пройти?
Юз Андрей Анатольевич
ревматолог 2020-05-04 16:02
Я думаю, что у Вас имеет место реактивный артрит на фоне инфекционного мононуклеоза. Я вам уже написал насчет сомнительного результата анализа на Эпштейна-Барра. По клинической картине все четко укладывается.

Вы сдавали анализ крови на СРБ и АЦЦП?
Зоряна 2020-05-04 23:32
Дякую за відповідь. Знайшлась причин а, це вірус герпес 6. Здала ревмопроби, все, ок. ЯЛікар інфекціонист призначив лікування, сказав, що гульки пройдуть після підвищення імунітету. Дякую Вам за допомогу.
Юз Андрей Анатольевич
ревматолог 2020-05-04 23:44
Не за что, выздоравливайте!