Вакцинація

Спрашивает: Тома
Пол: Женский
Возраст: 12 лет
Хронические заболевания: Немає.
Добрий день, дитині 12 років і 2 місяці, в дитинстві отримала 2 прививки від геп. В, хотіли вколоти 3 - тю, не хочуть в лікарні, пояснюють що лише до 12 років по наказу, як бути, як отримати ще 1 дозу. Вакцина енджерікс? Прошу дайте пораду.
Категория: Иммунолог
Добавлен: 12 августа 2021 года

14 ответов

Шиш Елена Борисовна
иммунолог 2021-08-12 23:20
Добрый день.
До 12 лет рекомендуется ввести полный курс вакцинации, но ее можно проводить и старшим детям в ситуациях с повышенным риском инфицирования гепатитом в.
Тома 2021-08-12 23:57
Підскажіть будь ласка, лікар посилається на якийсь там наказ і не дає дозвіл, як бути? Чи є якийсь документ який дозволяє, саме Енджерикс, і для мене підкажіть, чому не можна після 12, бо не подіє вакцина чи илжуть бути ускладнення?
Тома 2021-08-13 00:03
І ще одне запитання, будь ласка, який саме вид аналізу на антитіла показує їх після вакцинації (антитіла до геп. В), бо які лабораторії не запитаю відповіді чіткої не має.
Шиш Елена Борисовна
иммунолог 2021-08-13 13:41
После 12 не делают, потому что нет такой необходимости, как у детей младшего возраста. Вакцина действует и на старших, и осложнений не будет, просто нет в ней необходимости. Ее делают только при повышенном риске (предстоят операции, есть онко, неблагоприятные условия проживания, гепатит у кого-то в семье). Если таких условий нет, то вам могут отказать. Это указано в приказе по вакцинации.
Антитела смотрят - Anti-HBs.
Тома 2021-08-14 12:16
Щиро дякую, і ще будь ласка підкажіть, все ж таки якщо нам дозволять зробити, чи буде від неї ефект на майбутнє і чи варто робити.
2. У нас меньша дитина їй другу гепатит В яка була у комплексній Гексаксим вкололи у сідничний м'яз, тепер рекомендують у 18 міс. Вколоти не пентаксим а гексаксим з геп. В бо якби ця друга вакцина не зараховується. Будь ласка підкажіть чи вірно?
Шиш Елена Борисовна
иммунолог 2021-08-14 22:32
Да, эффект будет, так как дополнительные дозы усиливают эффективность вакцин.
Во второй ситуации - вакцина засчитывается, просто при неправильном введении снижается ее эффективность. НО если вы делаете полный курс вакцинации, вводите все 3 дозы, то это достаточно для полноценного иммунитета, даже если одна из доз была введена неправильно или неполностью.
Тома 2021-08-14 23:14
Вибачте, будь ласка, ще 1 уточнення по 2 ситуації: якщо ми таки дамо гексаксим де буде геп. В четверта доза це не зашкодить? Реакції ніякої не буде?
Шиш Елена Борисовна
иммунолог 2021-08-15 21:31
Нет, лишние дозы гепатита в составе комплексной вакцины не является нарушением и вреда не несет.
Тома 2021-08-19 16:55
Добрий день, попрошу вас прокоментувати ще 1 ситуацію. Дитині 1 рік зробили кпк через місяць і 10 днів здали кров на антитіла g до Корі. Результат прикріплю. Вакцину вводили не почекавши щоб висох спирт на шкірі. Що робити чи є імунітет, чи можливо зробити повторно, через який час. Будь ласка скажіть.
Шиш Елена Борисовна
иммунолог 2021-08-20 08:43
Добрый день.
После вакцинации не нужно проверять антитела.
10 дней не достаточно для выработки антител.
Тома 2021-08-20 09:18
Вибачте я вам вже надоїла. Пройшов 1 місяць і 10 днів. А чому не потрібно? Як дізнатись чи подіяла вакцина? Я хвилююсь що на шкірі був спирт.
Шиш Елена Борисовна
иммунолог 2021-08-20 09:43
Дозировка вакцины так рассчитана, что иммунитет вырабатывается в любом случае, даже если ввели половину дозы, частично вылилась или немного спирта осталось на поверхности кожи. Ревакцинация закрепляет этот эффект.
Антитела начинают появляться в определяемом уровне через 4-6 недель. Но даже если их нет, это не значит, что нет иммунитета, иногда они в таком количестве, что лабораторно их нельзя определить.
Тома 2021-08-20 22:02
Щиро дякую за вичерпну відповідь.
Шиш Елена Борисовна
иммунолог 2021-08-20 23:09
Будьте здорові.