Ріжеться 8

Спрашивает: Марія
Пол: Женский
Возраст: 31 год
Доброго дня. Прорізується нижня 8. Вже давно. Інколи відчую дискомфорт, безболісно. Потім проходить і пару місяців забуваю. Потім знову на 1-2 дні знову цей же дискомфорт. Як знати чи є там капішон? Чи потрібно удаляти капішон? Чи якщо немає болю і опухлостей можна чекати? Є шанси, що він сам самостійно проріжеться повністю?
Фото прикріпляю!
Категория: Стоматолог
Добавлен: 4 февраля 2019 года

38 ответов

Хрипаченко Никита Игоревич
стоматолог 2019-02-04 13:42
"Як знати чи є там капішон? " - Так, капюшон (каптур) мається. Капюшон - це слизова оболонка, яка покриваю зуб, що прорізується.
"Чи потрібно удаляти капішон? " - Так, потрібно, якщо з'явиться біль чи почервоніння слизової навколо зуба, що прорізується.
"Чи якщо немає болю і опухлостей можна чекати? " - Так, можна чекати.
"Є шанси, що він сам самостійно проріжеться повністю? " - Так шанси є, але невисокі. Краще заздалегідь звернутися до стоматолога-хірурга, та провести рентгенологічне дослідження (ортопантомографію).
Ірина 2019-02-05 13:05
Була в стоматолога. Казала, що місця ще трошки є. для зуба. Запрпонувала поспостерігати і зробити фото через 2-3 місяці чи зуби не зсуваються. Каже якщо не турбує можна поки не рухати!
Хрипаченко Никита Игоревич
стоматолог 2019-02-05 13:09
Чи можете ви прислати рентгенограмму?
Ірина 2019-02-05 14:33
Рентген мені не казала робити! Дивилася так візуально.
Ірина 2019-02-05 14:34
Можу фото поближче зробити!
Ірина 2019-02-05 14:36
І ще питання, якщо все ж таки колись прийдеться удаляти, то це не буде боліти з анастезією, може бути таке що анастезія не подіє?
Хрипаченко Никита Игоревич
стоматолог 2019-02-05 14:59
Обов'язково будуть неприємні відчуття, але біль не повинен бути.
Ірина 2019-02-05 15:17
Неприємних відчуттів і уколу не боюся. Дуже боюся щоб не боліло і все)
Хрипаченко Никита Игоревич
стоматолог 2019-02-05 15:52
Все буде гаразад! Не потрібно хвилюватись.
Ірина 2019-02-06 12:47
У мене ще до Вас питання. Мій стоматолог не казали робити рентген. Скажіть на очному прийомі вона могла побачити чи правильно лізе вісімка чи вертикально? І ще, я буду відчувати якщо вісімка буде тиснути сусідні зуби?
Хрипаченко Никита Игоревич
стоматолог 2019-02-06 14:56
"Скажіть на очному прийомі вона могла побачити чи правильно лізе вісімка чи вертикально? " - Ні, не могла.
"І ще, я буду відчувати якщо вісімка буде тиснути сусідні зуби? " - Так, будуть неприемні відчуття (свербіж) в ділянці різців.
Ірина 2019-02-10 19:03
Вирішила все ж таки зробити принаймі знімок вісімки, щоб знати хоча б чи рівно росте. Як це правильно називається? Прийду в клініку і скажу щоб зробили рентген вісімки? Вона ще не повністю прорізана.?
Хрипаченко Никита Игоревич
стоматолог 2019-02-10 19:22
Ортопантомографія.
Ірина 2019-02-10 19:29
А можна зробити суто на цю вісімку? Чи тільки панорамний. Наприклад верхні в мене одна удалена і одна повністю вилізла.
Ірина 2019-02-10 19:33
ТОбто чи достатньо буде простого рентгена?
Хрипаченко Никита Игоревич
стоматолог 2019-02-10 19:52
"ТОбто чи достатньо буде простого рентгена? " - Так, але краще панорамна рентгенографія.
Ірина 2019-02-10 20:01
Від тоді як я побачила що цей зуб виліз(це пару днів) почала відчувати поколювання, ниття але не тільки в лівій нижній частині а також у верхній щелепі і з праволого і лівого боку. Це може бути повязано з ростом вісімки, такі симптоми мають місце чи це вже нерви у мене). Вже настільки переживаю що потрібно буде удаляти(
Ірина 2019-02-10 20:15
Чи якщо толком нічого не турбує, запального процесу і набряку нема. Дати йому спокій. Він в мене проколовся зовсім без ніяких симптомів.
Хрипаченко Никита Игоревич
стоматолог 2019-02-10 20:39
Неприємні відчуття - це нормально, але не повинно бути запальних явищ, тобто набряк, почервоніння слизової.
Ірина 2019-02-10 20:48
Дякую. То поки знімок не робити чи краще зробити?
Хрипаченко Никита Игоревич
стоматолог 2019-02-10 21:02
Я одразу вказував, що краще зробити - буде з чим порівнювати.
Ірина 2019-02-10 21:08
Дякую, зроблю. А у вашій практиці частіще легко удаляються нижні вісімкичи важко?
Хрипаченко Никита Игоревич
стоматолог 2019-02-10 21:35
Бувало важко, але це залежить від досвіда та оснащення, а також від ступеня ретенції зуба.
Ірина 2019-02-10 21:44
А так як в мене, фото вище. Це мало ще ретенований зуб?
і буває що людина попри наркоз чує біль?
Хрипаченко Никита Игоревич
стоматолог 2019-02-10 22:02
Біль це суб'єктивне явище. Неприємні відчуття напевно будуть.
Ірина 2019-02-13 12:54
ДОброго дня. До мене знову до Вас питання. Там де зуб проколюєтся ясно має білий наліт, і така кругла штучка на щоці відчуваю її, якби мішає щось. Не болить, не пече. Що це може бути?
Хрипаченко Никита Игоревич
стоматолог 2019-02-16 11:34
Все що ви обвели пов'язано з травмою під час їжі.
Те, що ви обвели за останнім моляром нижньої щелепи, пов'язано безпосередньо з прорізуванням восьмого зуба, тобто слизова оболонка прорізується зубом і з'являється запалення.
Те, що ви обвели на слизовій щоки, скоріш за все, пов'язано з травмою верхніми та нижніми зубами під час їжі.
Ірина 2019-02-19 14:20
Зробила знімок. Як я розумію та вісімка що турбує правильно росте? А тамта може бути?
Ірина 2019-02-19 14:47
Скажіть що нічого страшного) що не треба удаляти)
Хрипаченко Никита Игоревич
стоматолог 2019-02-19 15:16
Якщо на даний час вас нічого не турбує, то нічого робити не треба. Якщо щось буде турбувати, то краще видалити. Якщо ви плануєте ортодонтичне лікування, то краще видалити всі три зуба (мудрості) перед початком лікування.
Ірина 2019-02-19 16:02
Ортодонтичне лікування не планую. Турбує зараз зліва вісмка. Але не дуже відчуття розпирання є. А може бути таке що вісімка справа не буде вилазити?
Ірина 2019-02-19 16:25
І ще ця що справа не критично криво лізе? Вона може без проблем вилізти чи посуне сімку?
Хрипаченко Никита Игоревич
стоматолог 2019-02-19 16:18
"А може бути таке що вісімка справа не буде вилазити? " - Таке може бути.
Ірина 2019-02-19 16:24
Тобто буде так лежати в десні і не псуватися?
Ірина 2019-02-19 16:33
І ще ця що справа не критично криво лізе? Вона може без проблем вилізти чи посуне сімку?
Хрипаченко Никита Игоревич
стоматолог 2019-02-19 17:51
Процес прорізування непередбачений, тому можливо все що завгодно.
Ірина 2020-03-07 12:33
ДОброго дня. В мене на десніглибоко під язиком, в районі кореня 2 чи 3 зуба є гулька, як шарік. (малесенький), він вже років 3-4 р. Візуально не видно, пальцем не нащупати. Лише язиком відчувуаю. Що це може бути? Не болить. Робила панаромний знімок рік тому, вище я Вам скидала, його мало б бути видно?
Хрипаченко Никита Игоревич
стоматолог 2020-03-07 13:14
Швидше за все, мова йде про торус нижньої щелепи (локальне потовщення кістки). Приводу для хвилювання немає. Це варіант норми.