Плями на обличчі в дитини

Спрашивает: Софія
Пол: Женский
Возраст: 1р 5 міс
Хронические заболевания: Немає наявних
Здравствуйте, в мене проблема з личком в дочки. 4 міс тому появилась плямка. Звернулись до лікаря. Прописали від алергії каплі і феністилом мазати. Посадити на дієту. Не пройшло. Зволожувала. Зникло. Потім з’явилось знову. Звернулись до дерматолога. Прописала знову дієте, елідел. Пройшло але ще з допомогою і йоддицерину і клотримазолу одноразового використання. Вже пробувала все щоб забрати цей висип. Потім знову. Звернулись в дерматологічну клініку. Там знову дієте і рецептурна мазь. Мастили. Пройшло. Але знову появилось. Знову були в лікаря педіатра і поставили нам діагноз пероральний дерматит. Прописали термальною водою протирати і мастити тридерм або цю рецептурну мазь з легким кортикостироідом. Турбує те що була маленька плямка а розрослось кругом рота і під носиком. Робили скребок і грибів не виявлено. Зволожуючий крем ліпікар використовую. Чим можна це зупинити?
Добавлен: 12 февраля 2021 года

10 ответов

Бакалец Алина Викторовна
детский дерматолог 2021-02-13 02:01
Вітаю, Софія!

Додайте будь ласка якісні фото при гарному освітленні.

Щоб можна було роздивитися висип

Мабуть - периоральний дерматит.
Софія 2021-02-14 22:59
Маю ось таке фото але воно зроблене 2 міс тому. Зараз збільшилось кругом рота. Фото нове не хоче загрузити чомусь
Воно дииину не турбує. Не свербить. Прохворіли ротавірусом то під час того як лежали в лікарні пройшло. До того лікували це як алергічний висип але теж не проходило. Зараз протираю термальною водою і мажу тридермом то вже менше. Але от страшно якщо знову появиться. Стараюсь руки від рота забирати і пильнувати шоб не пхала нічого до рота.
Бакалец Алина Викторовна
детский дерматолог 2021-02-22 15:39
Софія!

Більше даних за контактний подразливий дерматит на цьому фото.

Крем Судокрем - 2-3 рази в день до 14 дн + пантекрем 2-3 рази в день до 2-3 тиж

Наносити шарами: крем на крем. Мінімально мочити!

Вірно, слідкуйте, щоб шкіра була сухою. Але не тріть рушником.

Тридерм - - - категорично не можна на обличчя! І ін гормональні мазі - - - краще не використовувати!

При можливості, додасте нове фото.

Ростіть здорові! Всього найкращого!
Софія 2021-02-25 18:03
Щиро дякую за відповідь. Чи є можливо аналоги пантекрему? У нас аптека не завжди має асортимент відповідний. Якщо не важко буду вдячна за відповідь.
І прикро що вже двоє лікарів прописали кортикостироіди
Бакалец Алина Викторовна
детский дерматолог 2021-02-26 00:35
Так, будь який крем з декспантенолом!

Бепантен і аналоги.

У крайньому випадку, можна повторити крем елідел. Він не гормональний.

2 рази в день до 10 днів, далі поступово відміняти. 3 рази в тиждень 1 неділя, і 2 рази в тиждень ще 1-2 нед.
Софія 2021-02-26 12:45
Ще раз величезне дякую Вам! Зрозуміло. На даний момент ось так але буває і більше поодиноких прищиків зараз. Будемо лікувати.
Гарного дня! Будьте щасливі☺️
Бакалец Алина Викторовна
детский дерматолог 2021-02-27 00:03
Софія!

Вірно, спробуйте. Дуже дякую за побажання і відгук. Навзаєм.)

Відпишетесь при необхідності.
Софія 2021-02-28 22:03
Я купила крем хепі дерм. Будемо лікувати! Дякую
Софія 2021-03-02 09:38
Користуємось вашою рекомендацією і хотіла спитати за скільки часу мало б покращитись? Бо збільшується висип
І що скажете про банеоцин?
На вулиці цей висип заспокоюється а от вдома посилюється бо руки біля рота. І біля носика появилось
Бакалец Алина Викторовна
детский дерматолог 2022-01-03 14:38
Банеоцин не кращий варіант