Шийний остеохондроз
Спрашивает: Оля
Пол: Женский
Возраст: 29 лет
Хронические заболевания: Не
Вітаю, Вітаю, все ж таки вирішила розповісти про свою проблему повністю. Спочатку я контролювала своє дихання бо думала що можна забути як дихати, потім все пройшло і ми відмічали Різдво і я пила не скажу що багато але трішки пʼяна була і через 2 дні я відчула якийсь страх ніби зійти з розуму, потім я згадала про дереалізацію и де персоналізацію. Мої відчуття такі що я начеб то розумію все але начебто роблю все на автоматі наприклад стою мию посуд і думаю як мої руки миють посуд або йду і думаю як я змусила свої ноги йти і це мене налякало і в мене таке відчуття що як начеб то я це не я в просто кожен рух я думаю як це відбувається. І в мене паніка на фоні цього. Ось вчора всі ці симптоми пройшли а вранці я згадала за них і все повернулося. Мені страшно що я вже ніколи не повернусь у своє тіло і не відчую що це я. А ще я помітила що мені стає легше коли хтось мені пояснює як це все працює або що у когось таке було і зараз все нормально вже. В мене остеохондроз шийного і грудного відділів. Все життя його лікую. Це може стати причиною мого стану? Мої питання: 1. Підкажіть який би діагноз ви б мені поставили? 2, чи це страшно? 3. Як відбувається процес ходіння і чи я справді можу просто в один момент взяти і не підти 4. Як мені повернутися в свої відчуття і знову відчувати що це я
Категория: Невропатолог
6 ответов
Оля
Розумію вашу тривогу щодо цих станів. Розберемо вашу ситуацію:
1. Ваші симптоми вказують на:
- Тривожний розлад з елементами дереалізації
- Панічні атаки
- Можливе посилення симптомів через остеохондроз
2. Відповіді на ваші питання:
Щодо діагнозу:
- Схоже на тривожний розлад з дереалізацією
- Остаточний діагноз може встановити тільки психіатр
Щодо небезпеки:
- Ці стани не є небезпечними
- Не призводять до втрати контролю над тілом
- Повністю піддаються лікуванню
Щодо ходіння:
- Це автоматизований процес
- Ви не можете "забути" як ходити
- Контроль над тілом не втрачається
3. Рекомендації:
- Консультація психотерапевта
- Можливе призначення заспокійливих препаратів
Самодопомога:
- Дихальні вправи
- Фізична активність
- Нормалізація сну
- Обмеження алкоголю
4. Техніки повернення "у себе":
- Заземлення (відчуття фізичного контакту з предметами)
- Концентрація на диханні
- Фізичні вправи
- Контакт з близькими людьми
5. Важливо пам'ятати:
- Це тимчасовий стан
- Багато людей проходять через це
- З правильним лікуванням стан нормалізується
- Підтримка близьких дуже важлива
Платная консультация
Оля 2025-01-07 05:51
Велике дякую за відповідь. Можливо більше не деарелізація а деперсанолізація.?
В мене страх що я втрачу контроль. Підкажіть я можу так сильно себе накрутити що відчувати всі ці симптоми ще сильніше?
Такий стан вже 6 днів бо запис ще через 3 дні до психотерапевта
1. Щодо деперсоналізації та дереалізації:
Ці стани часто йдуть поруч
- Обидва є захисною реакцією психіки на стрес - Не призводять до втрати контролю
Повністю оборотні
2. Про самонакручування:
- Так, тривожні думки можуть посилювати симптоми
- Це створює замкнене коло: тривога → симптоми → ще більша тривога
- Важливо розірвати це коло
3. Що робити до зустрічі з психотерапевтом: Практичні дії:
- Дихальні вправи (4-7-8: вдих на 4, затримка на 7, видих на 8)
- Фізична активність
- Прогулянки на свежому повітрі
- Спілкування з близькими
Техніки заземлення:
- Відчуйте свої ступні на підлозі
Потримайте щось холодне
Порахуйте предмети навколо
Опишіть вголос, що ви бачите
4. Важливо пам'ятати:
- Це тимчасовий стан
- Ви не втратите контроль
Ваш мозок захищає вас
Тисячі людей проходять через це і одужують
Платная консультация
Оля Підкажіть цей стан може бути тиждень? Я можу так сильно себе накрутити що відчувати ніби то я втратила контроль? І я можу вилікуватися в більше ніколи не відчувати це? В мене страх що мене ніхто не вилікує і навіть таблетки
Оля Простими словами я все це розумію та коли починаються симптоми де персоналізації то не можу витримати. Панічні атаки я не боюсь
Підкажіть просто як не боятися деперсоналізації коли симптоми такі жахливі?
Оля
Розумію ваш стан та занепокоєння.
1. Про тривалість стану:
- Так, такий стан може тривати кілька днів або тижнів
- Це НЕ означає, що він буде постійним
- З правильним лікуванням стан обов'язково покращиться
2. Про самонакручування:
- Тривожні думки дійсно посилюють симптоми
- Але це НЕ призведе до втрати контролю
- Ви завжди залишаєтесь у свідомості та контролі
3. Щодо лікування:
- Це повністю виліковний стан
- Більшість людей повністю одужують
- Після лікування можна жити повноцінним життям
- Є ефективні методи терапії та препарати
4. Як справлятися з симптомами:
Коли відчуваєте деперсоналізацію:
- Нагадуйте собі, що це тимчасово
- Використовуйте техніки заземлення
- Зосередьтесь на простих діях
- Дихайте повільно та глибоко
5. Практичні поради:
- Говоріть з собою заспокійливо
- Відволікайтесь на прості справи
- Займайтесь фізичною активністю
- Спілкуйтесь з близькими
6. Важливо пам'ятати:
- Це захисна реакція організму
- Ви не втрачаєте розум
- Це не призведе до божевілля
- Тисячі людей успішно проходять через це