Аллергия после внутривенного контраста на КТ

Спрашивает: Юлия
Пол: Женский
Возраст: 27 лет
Здравствуйте, позавчера вечером у меня впервые в жизни было КТ брюшной полости с контрастом (йодный). Я не беспокоилась, знала заранее, что может быть чувство жара. Но когда контраст пошел в организм, помимо жара я почувствовала чувство удушья и сильную тахикардию. Я попыталась успокоиться и дождалась конца исследования. Эти симптомы прошли сами, поэтому я их списала на тревогу и ушла домой. На следующее утро я проснулась с сыпью — красной кожей на животе и спине, интересно, что именно там, где было облучение. Я съездила в больницу, мне проверили почки с помощью анализа крови (все ок), укололи Метилпреднизолон и прописали Цетиризин. К сожалению, вот уже третий день после КТ, а сыпь не сходит, а будто даже становится ярче. Помимо цетиризина использую еще мазь с Беклометазоном.

Сколько дней проходит такая сыпь? Что можно предпринять?
Категория: Аллерголог
Добавлен: 18 октября 2023 года

1 ответ

Лілія Нестеровська
аллерголог 2024-01-10 21:09
Добрий день! На жаль без фотографії висипань неможливо сказати чи даний висип був проявом неспецифічної реакції на препарат (тобто неалергічної і обстженння та застережень непотребує) чи таки це був прояв медикаментозної алергії. Існують різні неспецифічні симптоми (не пов'язані з алергією) які можуть розвинутися протягом кількох годин після введення рентгеноконтрастного засобу, включаючи місцевий біль у місці ін’ єкції, лише генералізований свербіж, тимчасове почервоніння шкіри, головний біль, запаморочення, лихоманку та/або нудоту. Вони вважаються неспецифічними реакціями, тому оцінка алергії не показана.

  Загалом висипання, які появилися через 6 годин після процедури, можуть бути проявом алергічної реакції сповільненого типу, зокрема це макулопапульозна еритема або ж кропив'янка. Макулопапульозна екзантема — найчастіше проявляється у вигляді плямистої або плямисто-папульозної екзантеми, що виникає від > 6 годин (зазвичай приблизно через 12 годин) після введення контрасту (фото 1). Гостра кропив'янка- висипання у вигляді пухирів які сверблять (фото 2). Якщо висипання у вашому випадку прогресували, не були тимчасовими, або ж були  такими, як я написала, то слід звернутися очно до алерголога задля проведення шкірного чи патч-тестування, щоб підтвердити алергію.