Висипи під час перебування на вулиці

Спрашивает: olena
Пол: Женский
Возраст: 35 лет
Доброго дня! Ніколи раніше не було алергії ні на що, принаймні видимої. Місяць назад вперше висипало на обличчі, руках, ногах (переважно коліна), червоні плями пухирчастого вигляду, свербіж також був, схоже на кропивницю. Декілька разів так було, проаналізувавши, зрозуміла, що це реакція на вітер, холод. Звернулася до сімейного лікаря, вона призначила на 10 днів L-цет та Атоксил. Приймала з 21 листопада по 30 листопада включно. Під час прийому ліків симптоми з'являлися, але не такі інтенсивні. Через день після закінчення прийому ліків симптоми повернулися такі ж як і до лікування. Тобто на вулиці вистачає хвилин 5-10, щоб почало висипати на обличчі. Порадьте, будь ласка, що можливо з цим зробити?!
Категория: Аллерголог
Добавлен: 5 декабря 2023 года

1 ответ

Лілія Нестеровська
аллерголог 2024-01-04 16:32
Добрий день, Олена! Чи маєте фото висипань? Було б добре їх побачити. Загалом по симптомах схоже на холодову кропив'янку. Щоб підтвердити остаточно бажано провести тест кубиком льоду, який не потребує спеціального обладнання, передбачає розміщення кубика льоду та невеликої кількості води в тонкому поліетиленовому пакеті (фото), перед тим як покласти на шкіру, даючи кілька хвилин, щоб температури льоду та води вирівнялися, а потім поміщають пакет на шкіру (зазвичай волярна ділянка передпліччя) протягом п’ яти хвилин. Потім пакет забирають, і відповідь оцінюють через 10 хвилин після видалення. Позитивною вважається поява характерного почервоніння та висипань. Якщо проба негативна, слід більш детально вас проконсультувати. Тест проводиться очно на прийомі у лікаря-алерголога. Лікування зазвичай включає профілактичні заходи, такі як прийом антигістамінних препаратів і уникнення холодного повітря та води. Відповідно, у випадку якщо провокуйого чинника не уникнути ви можете приймати л-цет (або будь-який інший антигістамінний препарат, наприклад, цетиризин, біластин). За потреби ви можете вживати препарат до 4 разів на добу, залежно від вираженості симптомів. Аналізи, які рекомендовано здати у Вашому випадку це- загальний аналіз крові з формулою, с-реактивний білок, кріоглобуліни (якщо проживаєте в Києві, то цей аналіз можна здійснити в лабораторії доктора Рьодгера), а також діагностика вірусних гепатитів В та С (HBsAg, Anti-HCV антитіла до вірусу- скринінг (з імуноблотом для сумнівних/позитивних)