TORCH інфекції

Спрашивает: Ольга
Пол: Женский
Возраст: 31 год
Вітаю, отримала результати досліджень зразка крові з вени. Допоможіть розшифрувати на скільки це є критично і чи потрібно зараз лікувати і чим це може загрожувати дитині (результати прикріплено на фото), зараз 11 тиж. Вагітності.
Категория: Гинеколог
Добавлен: 9 апреля 2024 года

12 ответов

Марданов Ренат Асадович
гинеколог 2024-04-09 14:46
Доброго дня, у Вас низький рівень вітаміну Д, я б Вам рекомендував додати Декрисіол по 2000 МО х 1 р/д. 2-3 місяці. Щодо TORCH-інфекцій, потрібно буде перездати Цитомегаловірус IgM за пару тижнів.
Ольга 2024-04-09 20:00
Ренат Асадович, щиро дякую за відповідь.
Ольга 2024-04-09 20:05
Ренат Асадович, мене ще цікавлять результати дослідження (прикріплено у фото), про що говорять виявлені типи і наскільки це критично.
Марданов Ренат Асадович
гинеколог 2024-04-11 09:55
Доброго дня, це говорить про те, що у Вас є ВПЛ 56, 58 тип у концентрації клінічно значущої, при вагітності з цим нічого робити не потрібно, після того, як народите, потрібно буде перездати повторно і за результатами призначити можна буде лікування. А яка мета лікаря була обстежити Вас на ВПЛ під час вагітності?
Ольга 2024-04-11 12:16
Ренат Асадович, якщо чесно незнаю. При зверненні до лікаря у зв’язку з вагітністю, взяли мазки на всі дослідження. Скажіть, будь ласка, чи загрожують присутні ВПЛ дитині?
Марданов Ренат Асадович
гинеколог 2024-04-11 12:31
Ні, не загрожують
Ольга 2024-04-12 09:36
Ренат Асадович, щиро Вам дякую!
Марданов Ренат Асадович
гинеколог 2024-04-12 15:32
Будь ласка, здоров'я Вам. Не забувайте залишати відгук.
Ольга 2024-04-16 18:27
Доброго дня. Ренат Асадович, перездала кров на цитомегаловірус (результати прикріплю) значення трішки менше, але знову в зоні сумнівності (що робити?
Марданов Ренат Асадович
гинеколог 2024-04-19 17:17
У такому разі я б Вам рекомендував би здати авидність антитіл до цитомегаловірусу.
Ольга 2024-04-22 23:26
Ренат Асадович, а сама присутність цитомегаловірусу шкодить дитині? І чи в даному моменті лікується?
Марданов Ренат Асадович
гинеколог 2024-04-22 23:38
Цитомегаловірус — це інфекційний збудник із сімейства герпесвірусів, герпесвірус людини тип 5. Цитомегаловірусна інфекція — найчастіша інфекція, що передається від матері дитині під час вагітності. Але не тому, що вона найпідступніша й найнебезпечніша, а тому що найпоширеніша. За статистикою, від 40 до 90% всіх дорослих людей інфіковано цитомегаловірусом (ЦМВ). Заразитися можна через будь-які біологічні рідини, а також трансплацентарно. У герпесвірусів є особливість: вони недостатньо розпізнавані для імунної системи для повної елімінації, тобто видалення, тому, заразившись, людина зазвичай є носієм все життя. Переважно ЦМВ перебуває в організмі в прихованій, латентній формі, але може активуватися у разі ослаблення імунітету.

Цитомегаловірус у вагітних<divТе, наскільки небезпечним є цитомегаловірус для вагітних, визначається часом інфікування. Якщо це трапилося хоча б за місяць до того, як настала вагітність, вірус не надто небезпечний. У відповідь на інфікування імунною системою виробляються антитіла, або імуноглобуліни (Ig), які його пригнічують. Спочатку це IgM, яких приблизно через місяць змінюють IgG. IgG циркулюють у крові все життя, і, хоча вони не здатні знищити вірус, за умови нормальної функції імунній системі вони не дають йому активуватися, тобто перейти з персистувальної форми в активну, здатну пошкоджувати клітини. Ці антитіла захищають плід. Тому виявлення IgG до цитомегаловірусу під час вагітності — є скоріше позитивним чинником, ніж сигналом тривоги. <div <divЯкщо інфікування відбулося незадовго до вагітності або на її початку, тобто якщо не встигла сформуватися повноцінна імунна відповідь, ЦМВ є проблемою. Він входить до TORCH-групи — групи інфекцій, які здатні пошкоджувати плід. Плід особливо вразливий під час формування, а воно відбувається у першому триместрі вагітності. Інфікування в цей час може призвести до переривання вагітності або аномалій розвитку плода. Згодом це може виявитися мікроцефалією, порушенням розумового розвитку, порушенням зору, м'язовою слабкістю, проблемами з координацією, низькою вагою під час народження, судомами та іншими неврологічними проблемами. Часто цитомегаловірус в дітей спричиняє розлад слуху, навіть повну глухоту. Педіатри попереджають, що причиною значної кількості вроджених порушень слуху у дітей є внутрішньоутробне інфікування ЦМВ. Про можливу небезпеку свідчить виявлення IgM до цитомегаловірусу на ранніх термінах вагітності, оскільки це показник недавнього інфікування. <div <divІнфікування вагітної на пізніх термінах, коли формування організму вже завершено, не призводить до аномалій розвитку плода. І хоча наслідки можуть бути, вони трапляються рідше й не в таких тяжких формах. <div <divСлід враховувати, що небезпеку для вагітності становить не лише первинне інфікування цитомегаловірусом, а і його активація в організмі у разі ослаблення імунної системи. Проблема в тому, що сама по собі вагітність послаблює імунітет, тому вкрай важливо, щоб жінка дбайливо ставилася до свого здоров'я в цей період та оточення допомагало їй у цьому.