Свербіж тіла без висипання

Спрашивает: Валентина
Пол: Мужской
Возраст: 35 лет
Хронические заболевания: Хр. панкреатит Хр. пієлонефрит
Доброго дня Вам. Допоможіть мені будь ласка розібратися. Десь неділю назад почалося чухання шкіри на тілі без видимих висипань, коли розчуховую, то ще більший свербіж шкіри, препаратів не приймаю окрім Імуно Д3, що це таке може бути? До кого звернутися? Допоможіть будь ласка. Дякую
Категория: Аллерголог
Добавлен: 7 января 2024 года

12 ответов

Лілія Нестеровська
аллерголог 2024-01-07 22:21
Добрий день. Підкажіть, будь ласка, чи маєте супутні захворювання? Наприклад, хронічні захворювання нирок, печінки, цукровий діабет? Коли востаннє здавали аналізи будь-які?
Валентина 2024-01-08 09:33
Доброго дня Вам. Дякую, що відповіли. Аналізи які здавала(неділі 3 тому, це ЗАК, то там все норма, тільки кольоровий показник 0,78 та цукор він 3.8 ммоль/л), біохімію здавала близько 3 місяців, теж все в нормі.
Валентина 2024-01-08 09:35
З хр. Захворювань то це панкреатит, пієлонефрит і на узд раніше ставили дискінезію жовчно вивідних шляхів.
Лілія Нестеровська
аллерголог 2024-01-08 20:18
Якщо можете, додайте будь ласка результати аналізів. Крім того, маю декілька питань - свербіж у день чи у ніч? Що посилює свербіж? Які ліки допомагали його зняти? Я правильно зрозуміла, що свербіж сам по собі зявляється, але явних висипань немає? Чи є сухість шкіри, ділянки укусів? чи міняли щось у косметиці для догляду? Наразі що можна зробити - це прийняти антигістамінні препарати для полегшення свербежу - наприклад, цетиризин чи біластин 1- 2 р на добу і подивитися чи буде ефект від цього.   Загалом тривалий свербіж без причини завжди потребує дообстеження.
Чи помічали Ви у себе дерматологічні причини свербежу, який виникає наприклад при: 1) корості (при цьому було б свербіння, яке посилюється увечері та вночі; характерні коростяні ходи на шкірі; поява висипу) ,2) кропив'янці (був би висип), 3) атопічному чи контактному дерматиті (сухість шкіри, почервоніння)? Якщо нічого з попередніх захворювань не підозрюється, тоді навряд чи тут допоможе алерголог чи дерматолог і у такому випадку Вам потрібно звернутися до сімейного лікаря чи терапевта для виключення інших причин свербежу, який може бути при метаболічних та ендокринних захворюваннях (адже з ваших слів є проблеми з нирками (при цьому за хронічної патології може виникати свербіж), імовірно є проблеми з жовчевивідними шляхами, і невідомо чи є проблеми зі щитовидною залозою), при неврологічних хворобах, психосоматичній патології (наприклад, депресія, тривожні розлади). Відповідно, якщо і потрібні дообстеження, то призначити їх зможе лікар загального профілю тільки після детального огляду та консультації.
Валентина 2024-01-08 20:53
Свербіж тільки вдень і ввечері, вночі не відчуваю. Висипу зовсім ніякого. Тільки шкіра обличчя суха і трішки лущиться на лобі та підборідді. Чухається не все зразу, а так зачухалася рука, потім згодом місце десь на нозі, тоді шия, груди. Третій день п'ю Л цет, то наче знімає зуд
Валентина 2024-01-08 21:07
І ще свербіж шкіри з'являється в тому місці де передавлюється, бюстгалтером наприклад. Річ в тому, що я недавно зробила перманент брів, але не можу згадати, чи ця чуханка з'явилася до процедури чи після?
Лілія Нестеровська
аллерголог 2024-01-10 20:37
Свербіж без висипу найбільш часто є симптомом метаболічних порушень та ендокринних захворювань. Відповідно, в першу чергу я б виключила порушення, пов'язані з застоєм жовчі, і, враховуючи хронічний пієлонефрит - перевірити стан нирок. Крім того проконтролювати функцію щитовидної залози. До того ж, у вас занижений кольоровий показник, а це може бути ознакою залізодефіцитної анемії, і при цьому стані теж може виникати свербіж без висипу. Відповідно стан депо заліза в організмі (рівень феритину) для вирішення питання щодо терапії препаратами заліза теж потрібно вияснити. Для цього першочергово зверніться до терапевта.
Валентина 2024-01-10 21:17
Дуже дякую Вам за консультацію та рекомендації. Анемія мабуть і є. Бо гемоглобін був 98, приймала гінетардиферон і робила ін'єкції В12. Гемоглобін піднявся, а кольоровий показник залишився низьким. Дякуючи Вам тепер буду знати з чого почати. Років 4 назад був гіпертеріоз, приймала таблетки, не так давно здавала на гормони щитоподібної залози, то норма. Ви чудовий лікар.
Лілія Нестеровська
аллерголог 2024-01-10 21:21
Сподіваюся, Ваша проблема вирішиться, а в разі чого, звертайтеся! Всього Вам найкращого!
Валентина 2024-01-10 21:25
Дуже Вам дякую. Якщо можна, то я обов'язково відпишуся. Знайшла ще свої ЗАК з жовтня місяця 2023 року.
Лілія Нестеровська
аллерголог 2024-01-10 21:53
Це не дуже добрі показники, в першу чергу зверніть увагу на перевірку та корекцію статусу залізав організмі, а також причини, які призвели до цього(гінекологія? Проблеми шкт?).
Валентина 2024-01-10 22:06
Дуже Вам дякую. Буду обстежуватися. Гарного Вам вечора. З Вами поспілкувалася, то вже знаю з чого почати.