Багатовузловий зоб: лікування чи операція?

Спрашивает: Людмила
Пол: Женский
Возраст: 55 лет
Хронические заболевания: Виразка шлунка і дванадцяти палої кишки
Доброго дня! Зі скаргами на ускладнене дихання Туш Н. І. (1960р. н) звернулася до лікарів. За результатами ультразвукового обстеженння (додається) виявлено багатовузловий зоб, результати аналізів: ТТГ 1,4, Т4В 1,5, АТ ПО 9,1, біопсію не призначали, лікування на 2 місяці препаратом Пектофіт віта протипухлинний, після контролю через два місяці лікар орієнтує на операцію. Чи коректним у даному випадку є лікування бадами, чи можливо треба міняти лікування?
Категория: Эндокринолог
Добавлен: 23 февраля 2016 года

1 ответ

Иванисова Надежда Сергеевна
эндокринолог 2016-02-23 23:19
Доброго вечора, Людмило.

Перш за все, і перше, і друге УЗД були виконані у лютому 2016 року (дата на одному з досліджень нечітка)? Незрозуміло, де "загубили" великий вузол у лівій долі при дослідженні у Чернігові. Об'єм залози теж має суттєві відмінності.

Ви маєте на руках бланк з результатами досліждень крові на гормони щитоподібної залози?
Для більш коректної оцінки мені необхідно знати їх норми згідно Вашій лабораторії (зазвичай вони зазначені на бланку з результатами).

Щодо Пектофіту не скажу Вам нічого -- вперше про нього чую, відповідно, своїм пацієнтам його ніколи не призначала. Я рекомендувала би перш за все виконати пункційную біопсію щитоподібної залози для виключення онкологічних ризиків. Вузол цілком може бути доброякісним та не потребувати проведення операції. Після отримання результатів біопсії можно буде визначати тактику подальшого лікування.

В цілому, при подібному розмірі щитоподібна залоза не може бути причиною утрудненого дихання.

З повагою, Надія Сергіївна.