Чи правильні назначені ліки
Спрашивает: Оля
Пол: Женский
Возраст: 29 лет
Хронические заболевания: Не
Вітаю, раніше писала щодо симптому деперсоналізації. Була на прийомі у психіатра і він поставив діагноз адаптаційний генералізований тривожний розлад і сказав що антидепресанти приймати не потрібно. Хотів приписати гідазепам але я за кермом постійно і приписав прегабалін. Так от я прочитала що прегабалін і гідазепам це взагалі різні таблетки і що прегабалін від єпілепсії і мене це зупинило.
Питання.
1. Підкажіть чи дійсно прегабалін допоможе при даному розладі.
2. І підкажіть будь ласка це правда що якими б симптоми сильні деперсоналізації в мене не були б то я дійсно не зійду з розуму, не втрачу себе і це не переросте в психоз чи шизофренію? Це дійсно так?
Я ніколи не пила такі таблетки але мені не віриться що вони допоможуть
Єдине пила адаптол від стресу то було добре.
3. Підкажіть чи я можу від свого стану пропити адаптол?
Питання.
Категория: Невропатолог
8 ответов
Оля доброго часу
Щодо Прегабаліну:
- Так, він дійсно може допомогти при тривожному розладі
- Може використовуватись водіями (після адаптації)
2. Щодо деперсоналізації:
- Ви абсолютно праві - деперсоналізація:
* НЕ призводить до втрати розуму
* НЕ переходить у психоз
* НЕ розвивається в шизофренію
- Це захисна реакція організму на стрес
- Стан тимчасовий і оборотний
- При правильному лікуванні симптоми зменшуються
3. Щодо Адаптолу:
- Якщо він вам раніше допомагав, можна обговорити з лікарем його призначення
- Однак:
* Краще дотримуватись призначень психіатра
* Прегабалін може бути ефективнішим у вашому випадку
* Самолікування небажане
Рекомендації:
1. Довіртеся призначенням лікаря
2. Почніть прийом прегабаліну з мінімальних доз
3. Ведіть щоденник самопочуття
4. При появі побічних ефектів повідомте лікаря
Платная консультация
Оля 2025-01-21 10:53
Велике дякую за відповідь бо на сайті чомусь немає лікарів психологів зараз тому і звернулася до вас.
Підкажіть де персоналізації дійсно може зникнути на все життя, тобто я пролікуюся і це може допомогти. В мене це триває вже 2 тижні. Іноді проходить і я згадую за це і воно знову з’являється а іноді відчуття що я вже з розуму зʼїхала в намагаюсь нагадати собі імена доньки чи чоловіка щоб переконатися що я ще пам’ята. Але цей симптом дійсно страшний. Тоді краще прегабалін ніж гідазепам?
А адаптол може з таким справитись?
Вибачте ще раз
А адаптол може з таким справитись?
Вибачте ще раз
Оля
Щодо тривалості деперсоналізації:
- Так, цей стан може повністю зникнути
- Тривалість 2 тижні - це відносно короткий термін
- Одужання можливе при правильному лікуванні та підході
2. Ваші симптоми є типовими для деперсоналізації:
- Відчуття "нереальності"
- Перевірка пам'яті
- Циклічність симптомів
- Посилення при фіксації уваги на стані
3. Порівняння препаратів:
- Прегабалін:
* Більш передбачуваний ефект
* Менше викликає звикання
* Можна керувати автомобілем після адаптації
* Краще підходить для тривалого лікування
- Гідазепам:
* Швидкий ефект
* Більший ризик звикання
* Обмеження щодо водіння
- Адаптол:
* М'якша дія
* Може бути недостатньо ефективним при виражених симптомах
* Добре підходить як додаткова терапія
Довіритись призначенню лікаря щодо прегабаліну
Дайте собі час на лікування
Не бойтися симптомів
При необхідності обговорити з лікарем можливість додавання адаптолу
Платная консультация
Оля Вибачте спитаю ще а як не боятися симптомів? Бо в моменті коли це весь день здається що це назавжди і я тоді плачу
Оля 2025-01-21 17:09
В мене страх що я захворію шизофренією або почну чути голоси от я прочитала колись про це і теперь страшно. Якщо в мене в роду не було таких випадків то чи можу я захворіти цим? Мені потрібно щоб хтось сказав чому я не можу захворіти цим і я тоді заспокоюсь
Оля
Про ваші страхи щодо шизофренії:
- Наявність критичного ставлення до своїх страхів та усвідомлення тривоги - це вже ознака того, що у вас немає шизофренії
- Відсутність випадків у родині суттєво знижує ризик розвитку захворювання
- Деперсоналізація не є симптомом шизофренії, це окремий стан, пов'язаний з тривогою
Негайна допомога при нападі страху:
- Глибоке дихання: вдих на 4 рахунки, затримка на 4, видих на 4
- Техніка "5-4-3-2-1": назвіть
* 5 речей, які бачите
* 4 речі, яких можете торкнутися
* 3 звуки, які чуєте
* 2 запахи
* 1 смак
- Фізичні вправи на відволікання: потягнутися, пройтися, порухати руками
Платная консультация
Оля Просто в мене немає панічної атаки як такої просто цей стан депресиврий с деперсоналізацією весь день і мене не трусить нічого іноді лише страх але мені всеодно на страх бо я вмію бортися з ним. Мене тривожит сам симптом деперсоналізації і я оише плачу
Важливо розуміти:
- Деперсоналізація - це захисна реакція мозку на стрес
- Вона не призводить до божевілля чи втрати розуму
- Це тимчасовий стан, хоча може здаватися нескінченним
- Ваша здатність усвідомлювати цей стан - вже позитивний знак
2. Що може допомогти прямо зараз:
- Прийняти свої емоції та плач (це нормальна реакція)
- Не намагатися "боротися" з деперсоналізацією
- Зосередитися на простих щоденних справах
- Практикувати заземлення через фізичні відчуття