Коксартроз і ревматологія

Спрашивает: Оксана
Пол: Женский
Возраст: 37 лет
Доброго дня. 7 років тому був діагностований
деформуючий кокс артроз лівого тазобедренного суглобу ІІ ст., початкові прояви остеоартроза правого т/бедренного суглобу. Було проведено лікування (массаж, ЛФК, ультразвук, парафінотерапія, медикаментозне лікування, введення гіалуронової кислоти Hualual, прийом хондропротекторів курсами), біль відразу була знята і настало полегшення. В березні 2020 року відразу після пологів та закінчення ГВ в тазобедренних суглобах діагностовано серйозні зміни: голівка лівої стегнової кістки з нерівними контурами, виражені субхондральні кісти розміром 7-9 мм в кількості 3-4. Діагноз – артроз лівого кульшового суглобу з кистоподібною перебудовою. Пройшла симптоматичне лікування для зняття больових симптомів. Лікувалася в ортопед-травматолога. Моє питання - зважаючи на те, що ортопед-травматолог вбачає неминучість ендопротезування в майбутньому, вважаючи лікування хондропротекторами та НПЗС лише підтримуючим лікуванням, можливо моя проблема більше відноситься до компетенції лікаря-ревматолога. Можливо за допомогою аналізів крові, назначених ревматологом, ймовірно виявити причину погіршення стану суглобу, адже поява субхондральних кіст відбулася на фоні лікування хондропротекторами, уколами гіалуронки, проходження сірководневих процедур та плавання в басейні, і чи є можливість припинити це погіршення, зберегти суглоб на 2 стадії? Можливо в моїй ситуації краще лікуватися та спостерігатися в ревматолога?
Категория: Ревматолог
Добавлен: 13 ноября 2022 года

3 ответа

Юз Андрей Анатольевич
ревматолог 2022-11-14 07:30
Скорее всего это диспластический коксартроз. Со стороны ревматогии тут ничего нет. Изменения достаточно типичные именно для коксартроза. Так что продолжайте лечение у ревматолога и готовьтесь к эндопротезированию. Новый сустав у Вас не вырастет, чем бы Вы не лечились.
Оксана 2022-11-14 08:10
Дякую за вичерпну відповідь) Я всі ці роки спостерігаюся в ортопеда-травматолога. На Вашу думку, варто ще в ревматолога?
Юз Андрей Анатольевич
ревматолог 2022-11-14 12:05
Я, как ревматолог, не вижу показаний для ревматологического обследования.