Co to jest na podniebieniu

Спрашивает: Weronika
Пол: Женский
Возраст: 32 года
Хронические заболевания: Brak
Dzień dobry. Mój problem to podniebienie. Przechodziłam angine. Zmiana pojawiła się razem z angina, początkowo bardzo bolała podczas jedzenia. Lekarz na wizycie stworrdzil angine oraz że ta zmiana to afta. Został przepisany mi Ospen na 10 dni oraz jedna tabletka flucofast. Zakończyłam jego branie już tydzien temu(olfen). Miało to formę takiej gulki wyczuwalnej takiego guzka. Natomiast obecnie zmiana wygląda tak jak po stronie lewej. Nie jest już tak mocno wyczuwalna, zmniejszyła się jakby natomiast zauważyłam dziś rano jakby obok druga taka zmianę. Czy wie Pani co to jest? Płucze usta glimbaxem smaruje to czymś na afty. Nigdy nic takiego nie miałam. Pojawiło się w czasie anginy poprzedzając bol gardla o 1 dzień jakby. Obecnie nie boli w ogóle. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie
Категория: Стоматолог
Добавлен: 25 марта 2024 года

23 ответа

Хрипаченко Никита Игоревич
стоматолог 2024-03-25 22:31
Добрый вечер.
Это все было проявление вирусной инфекции (ангина и стоматит на небе). Вы уже переболели, можно ни о чем не волноваться.
Всего доброго.

Google Translate
Dobry wieczó r.
Wszystko to było objawem infekcji wirusowej (bó l gardła i zapalenie jamy ustnej podniebienia). Już chorowałeś, nie musisz się o nic martwić.
Wszystkiego najlepszego.
Weronika 2024-03-25 22:43
Dziękuję za odpowiedź. Ale nie biorę już dawno antybiotyku i już nie mam obecnie anginy a ta zmiana nadal jest. Czy to normalne że tak długo jest? Od czego to mogło być? Czym spowodowane? ProszE o odpowiedź
Pozdrawiam
Хрипаченко Никита Игоревич
стоматолог 2024-03-25 23:01
На левом фото уже все в норме. Что вас беспокоит на данный момент, кроме внешнего вида?

Na lewym zdjęciu wszystko jest już w normie. Co Cię w tej chwili martwi, poza Twoim wyglądem?
Weronika 2024-03-25 23:03
Nadal zmiana ma trochę czerwony kolor oraz jest trochę wypukla. Już nie tak jak wcześniej ale jest. Mam to miesiąc.
Хрипаченко Никита Игоревич
стоматолог 2024-03-25 23:10
Не обращайте внимание. Это нормально.

Nie zwracaj uwagi. Jest okej.
Weronika 2024-03-25 23:12
A od czego to mogło być? Czym spowodowane? Dlaczego to sie pojawiło? Proszę o odpowiedź
Хрипаченко Никита Игоревич
стоматолог 2024-03-25 23:21
А я уже ответил в первом сообщении. Это тоже было проявление вирусной инфекции, как и боль в горле, т. е. проявление острой респираторной вирусной инфекции.

A już odpowiedziałem w pierwszej wiadomości. Był to ró wnież objaw infekcji wirusowej, jak bó l gardła, tj. Objaw ostrej infekcji wirusowej dró g oddechowych.
Weronika 2024-03-25 23:23
Dziękuję bardzo za odpowiedź. Jeszcze dopytam. Kiedy całość zejdzie? Nie będzie śladu?
Хрипаченко Никита Игоревич
стоматолог 2024-03-25 23:26
След может остаться и это нормально. Я уже ответил, что у вас все в норме на левом фото. У вас не повода для волнения.

Może pozostać ślad i jest to normalne. Odpowiedziałem już, że u Ciebie na lewym zdjęciu wszystko w porządku. Nie masz powodu się martwić.
Weronika 2024-03-25 23:27
Dziękuję bardzo. Mam nadzieję że zniknie to całkiem, bo jest jeszcze trochę wypukle i jak by w innym kolorze niż podniebienie.
Хрипаченко Никита Игоревич
стоматолог 2024-03-25 23:30
Это нормально. Вы сильно переживаете по этому поводу. Повода для волнения нет.

Jest okej. Bardzo się tym martwisz. Nie ma powodu do zmartwień.
Weronika 2024-03-25 23:33
Bardzo dziękuję i wzajemnie dużo zdrowia
Weronika 2024-04-01 20:55
Dzień dobry Panie Doktorze. Tak wygląda obecnie podniebienie. Nadal ta zmiana jest trochę wystająca nad podłoże. Nie boli. Ale nadal jest.
Weronika 2024-04-02 15:38
Panie Doktorze bardzo proszę o odpowiedź
Weronika 2024-04-02 19:56
Tak wygląda zmiana dzis.
Weronika 2024-04-02 19:57
Tak wygląda dzis. Proszę o odpowiedź
Хрипаченко Никита Игоревич
стоматолог 2024-04-02 20:20
Добрый вечер. Это малая слюнная железа. Все нормально.
Weronika 2024-04-03 18:56
Panie Doktorze a dlaczego nadal to miejsce jest wypukle? Czuje językiem. Wcześniej przed pojawieniem się tego nie było wypukle. Proszę o odpowiedź
Weronika 2024-04-03 22:30
Panie Doktorze proszę tylko jeszcze o informację dlaczego ta zmiana jest wypukla? Dlaczego nadal czuje ja językiem? Proszę o odpowiedź
Weronika 2024-04-05 08:46
Proszę o wiadomosc
Weronika 2024-06-02 22:26
Weronika 2024-07-03 11:54
Proszę o odpowiedź