Синдром м'язевого гіпертонусу

Спрашивает: Оксана
Пол: Мужской
Возраст: 7 месяцев
Доброго дня. Допоможіть будь-ласка поставити правильний діагноз. Всю вагітність була загроза переривання, лежала на збереженні. Роди пройшли добре, термін 37-38 тижнів. Дитина спокійна. Після першого огляду невролога в Костополі була виявлена кривошия, тонус рук і ніг, деформація голови, призначили масаж, УЗД(1), лікування. Другий раз оглядав невропатолог з Рівного, йому не сподобалось попреднє призначене лікування, він відправив знову на УЗД і по обстеженню назначив нове лікування, так як попереднє нічого не дало. Діагноз не можу прочитати. УЗД Перше обстеження 26,01,2015 (вік дитини 5 місяців) Бокові шлуночки мозку на рівні передніх рогів: Правий 3,5 мм, лівий 3,5 мм (норма 1-2 мм) Шлуночкова система мозку: глибина бокових шлуночків в парасагітальному розрізі: На рівні передніх рогів: правий 6,0 мм, лівий 6,0 мм (норма 2-3 мм) На рівні тіл: правий 6,0 мм, лівий 6,0 мм (норма 3-5 мм) На рівні задніх рогів: правий 13,0 мм, лівий 13,0 мм (норма 10-15 мм) ІІІ-й шлуночок 5,6 м (норма 3-5 мм,) Швидкість кровопотоку по вені Галена 13,67 см/с (норма 6-15 см/с) Міжпівкульна борозна 7,0 мм (норма до 2,8 мм) Субарахноїдальні простори 6,0 мм (норма до 4 мм) Судинні сплетення: праве 7,6 мм, ліве 8,3 мм (норма до 5 мм). Дещо підвищеної ехогенності, асиметричні, неоднорідні за рахунок поодиноких анехогенних включень до 2 мм, з нерівними контурами в проекції задніх рогів. Основні структури головного мозку візуалізуються добре. В імпульсному режимі в передній мозковій артерії: Індекс резидентності R I-0,61 (норма до 0,7) Після консультації невролога було призначено лікування: Верошпірон 0,25 ¼ табл. 1 раз в день, 2 тижні (2 дні пити 1 пропустить) Когнум 0,25 ¼ табл. 2 р. в день, 1 місяць Магне В6 2мл. 2 р. в день, 2 тижні. УЗД Друге обстеження 20,03,2015 (вік дитини майже 7 місяців) Структура мозку середньої щільності, візуалізується повністю. Рельєфність мозкових звивин, борозн виражена. Серединні структури мозку не зміщені. Лікворна система мозку передні роги бокових шлуночків правий (норма 1-2 мм) 5,4 мм, лівий (норма 1-2 мм) 5,5 мм. Глибина тіл бокових шлуночків справа (норма 2-4мм) 6 мм, зліва 6,2 мм. Ширина ІІІ шлуночка (норма 2-4мм) 6,05 мм, міжпівкульна щілина ширина (норма 2-3 мм) 4,5 мм, краніокортикальна щілина, (норма до 4мм) 5,5 мм. Судинні сплетіння бокових шлуночків симетричні, контур чіткий, не рівний, Товщина правого (норма 5мм) 6,5 мм, товщина лівого 7,5 мм, структура неоднорідна. При доплерографії судин головного мозку (середня мозкова артерія), IR 0,72 (норма 0,7) Після консультації невропатолога з Рівного, лікар відмінив Верошпірон, так як він не ефективний для дитини. Призначив лікування: Діакарб ¼ табл. 2р. вдень ранок, обід, 3 тижні Ас паркам ¼ табл. 3 р. вдень, 3 тижні (3 дні пити 1 пропустить) Когнум ¼ табл. 3 р. вдень, 1 місяць. Загальний масаж, фітованни (череда, ромашка). Після консультації третього невролога, направили на ехоенцефалографію. Результати: эхографически-значимого смещения М-эха не виявлено. Ширина 3 желудочка в норме. Коэффициент пульсаций 53%. Дополнительные латеральные эхо сигналы слева/справа. Межтемянной диамер 116мм. Заключение: эхографических данных, указывающих на смещение срединных структур головного мозга, внутричерепную гипертензию и гидроцефалию не выявлено. Після чого нам поставили діагноз: синдром м’ язевого гіпертонусу та затримки в руховому розвитку, внаслідок перинатального ураження ЦНС. І призначили лікування: мідокалм ¼ т 2р. вдень, 2 тижні, когнум 1/4т 3р. вдень 1 місяць, Парафінові аплікації на нижні кінцівки, масаж рук, ніг, ЛФК №10.
Категория: Невропатолог
Добавлен: 3 апреля 2015 года

1 ответ

Бувайло Инна Викторовна
невропатолог 2015-04-03 16:17
Ці препарати протипоказані дітям такого віку. Поставити діагноз без огляду дитини неможливо, але яким би він не був - вказані медикаменти не допоможуть. А ось парафін, масаж та ЛФК потрібні. УЗІ в межах норми. Якщо дитина розвивається за віком і є лише помірний гіпертонус кінцівок - цього досить.