Сильная, прстрельная боль в спине, отдающая в левую ногу

Спрашивает: оксана к.
Пол: Женский
Возраст: 41 год
Здравствуйте, нужна ли консультация нейорохирурга?
Обстеження проведено на магнітно-резонансному томографі Hitachi Aperto, потужністю магнітного поля 0,4 Тл у стандартних проекціях при Т1- і T2-зважених зображеннях(ЗЗ) та в режимі STIR.

Опис обстеження: На серіях МР-сканів візуалізовано: висота тіл хребців збережена. Відзначається слабке «загострення» апофізів тіл хребців. Краніальна замикальна пластинка L4 локально узурована внаслідок пролабування вузла Шморля. Висота та гідратація нижніх грудних та поперекових міжхребцевих дисків нерівномірно знижені. В сусідніх ділянках тіл L5, S1 визначаються реактивні зміни кісткового мозку І типу. Нерівномірна жирова дегенерації кісткового мозку. В дуговідросткових суглобах нерівномірна ширина суглобових щілин.
На рівні L4-5 відзначається дифузне випинання міжхребцевого диску, розміром до 2,5мм.
На рівні L5-S1 на фоні дифузного випинання міжхребцевого диску відзначається лівобічна парамедіанна екструзія міжхребцевого диску на широкій основі з міграцією каудально на 1/5 тіла хребця S1, розміром до 6,0мм, що помірно тисне на корінець лівого міжхребцевого нерва S1, помірно тисне на дуральний мішок. Вищеописані зміни разом зі спондилоартрозом звужують міжхребцеві отвори, більше лівий.
Просвіт хребетного каналу, конус спинного мозку, нитки кінського хвоста - без особливостей, МР-характеристики не змінені.
Поперековий лордоз випрямлений. Фронтальна вісь поперекового відділу хребта викривлена вліво під кутом 7
Висновки:
Екструзія міжхребцевого диску L5-S1 з субстенозом міжхребцевих отворів. Дифузне випинання міжхребцевого диску L4-5. Остеохондроз. Початкові прояви спондилоартрозу. Грижа Шморля L4.
Категория: Нейрохирург
Добавлен: 25 октября 2017 года

1 ответ

Томаев Григорий Гавриилович
нейрохирург 2017-10-25 18:57
Да, консультация нейрохирурга нужна. Если есть неврологические нарушения, если болевой синдром не регрессирует на фоне консервативной терапии - необходимо решать вопрос об операции.