Повышен иммуноглобулин
Спрашивает: Anna
Пол: Мужской
Возраст: 8 лет
Здравствуйте, ребёнок, 8 лет, недели три не проходят густые жёлтые сопли, без температуры, пошли к доктору, сделали анализы оак, биохимия, иммуноглобулин Е. В итоге все в норме, кроме лейкоцитов 13,6 и иммуноголулин 1000. Аправили к аллергологу. Через три дня иммуногобулин Е упал до 750, лейкоциты все так же 13,6. Через 2 недели идём на кожные пробы.
Иммуноглобулины А, М, G в норме. Доктор пугает, что очень большие значения IgE. Отсюда вопрос.
1. Как быстро вообще снижается IgE, за три дня с 1000 до 750 снизилось, без лекарств, это нормально или ошибка в измерениях?
2. Реально, что вдруг в 8 лет выявлена аллергия и раньше не было признаков?
3. Лейкоциты могут быть повышены от аллергии?
4. Может ли быть IgE повышен из-за соплёй?
Спасибо!
Категория: Аллерголог
3 ответа
добрий день!
Підкажіть, будь ласка, чи тривалий нежить турбував раніше? Як ситуація на сьогодні? які ліки приймали з приводу проблем з носом? Чи є в когось у сім'ї алергія? який результат шкірних проб?
У багатьох людей з алергічними розладами спостерігається підвищений рівень загального IgE; однак немає конкретного граничного значення, яке б відрізняло пацієнтів з алергічними захворюваннями від тих, у кого немає. Таким чином, загальний IgE сам по собі рідко є достатнім для діагностики алергічного захворювання. Саме тому слід орієнтуватися на результати шкірних проб
Підвищення загального IgE спостерігається при деяких алергічних захворюваннях, а також при деяких неалергічних захворюваннях, наприклад:
- різні інфекції -паразитарні (аскаридоз), цитомегаловірус, вірус Епштейна-Барр
- різні імунодефіцитні стани (зокрема синдром гіперімуноглобуліну Е)
- рідкісні запальні захворювання
- деякі ліки, зокрема пеніцилін
- новоутворення
перелічені стани мають свою клініку і підозра щодо них має виникати лише якщо є характерні симптоми
Власне, без клінічних проявів, рівень загального IgE - це лише цифра. Якщо вас наразі нічого не турбує – здавати його і перездавати сенсу ніякого не має. У разі симптомів чи алергії чи чогось іншого - так, звертаємо увагу. Якщо таки нежить продовжується чи з'явилися інші підозрілі симптоми - виключаємо підозрюване захворювання, у вашому випадку шкірні проби мають дати відповідь, чи імовірно все таки що цей високий рівень є наслідком алергії.
З приводу Ваших запитань:
Anna 2024-02-16 13:45
Большое спасибо за ответ!
Кожные пробы ничего не выявили (но было всего 10 или 12 аллергенов), врач выписал мометазон и месяц пропшыкали, сопли прошли, но иногда кажется, что в носу будто отек и ночами иногда носом ребенок посапывает.
Как я поняла из Вашего ответа, смысла пересдавать иммуноглобулин нет?
Стоит ли сдавать кровь на пищевые аллергены, чтоб исключить пищевую аллергию?
Спасибо!
Ні, на харчові алергени сенсу перездавати немає. Якщо симптоми пройшли то скоріш за все це був наслідок інфекції.