Повышен иммуноглобулин

Спрашивает: Anna
Пол: Мужской
Возраст: 8 лет
Здравствуйте, ребёнок, 8 лет, недели три не проходят густые жёлтые сопли, без температуры, пошли к доктору, сделали анализы оак, биохимия, иммуноглобулин Е. В итоге все в норме, кроме лейкоцитов 13,6 и иммуноголулин 1000. Аправили к аллергологу. Через три дня иммуногобулин Е упал до 750, лейкоциты все так же 13,6. Через 2 недели идём на кожные пробы.
Иммуноглобулины А, М, G в норме. Доктор пугает, что очень большие значения IgE. Отсюда вопрос.
1. Как быстро вообще снижается IgE, за три дня с 1000 до 750 снизилось, без лекарств, это нормально или ошибка в измерениях?
2. Реально, что вдруг в 8 лет выявлена аллергия и раньше не было признаков?
3. Лейкоциты могут быть повышены от аллергии?
4. Может ли быть IgE повышен из-за соплёй?

Спасибо!
Категория: Аллерголог
Добавлен: 24 декабря 2023 года

3 ответа

Лілія Нестеровська
аллерголог 2024-01-05 14:18
добрий день! Підкажіть, будь ласка, чи тривалий нежить турбував раніше? Як ситуація на сьогодні? які ліки приймали з приводу проблем з носом? Чи є в когось у сім'ї алергія? який результат шкірних проб? У багатьох людей з алергічними розладами спостерігається підвищений рівень загального IgE; однак немає конкретного граничного значення, яке б відрізняло пацієнтів з алергічними захворюваннями від тих, у кого немає. Таким чином, загальний IgE сам по собі рідко є достатнім для діагностики алергічного захворювання. Саме тому слід орієнтуватися на результати шкірних проб Підвищення загального IgE спостерігається при деяких алергічних захворюваннях, а також при деяких неалергічних захворюваннях, наприклад:
  • різні інфекції -паразитарні (аскаридоз), цитомегаловірус, вірус Епштейна-Барр
  • різні імунодефіцитні стани (зокрема синдром гіперімуноглобуліну Е)
  • рідкісні запальні захворювання
  • деякі ліки, зокрема пеніцилін
  • новоутворення

    перелічені стани мають свою клініку і підозра щодо них має виникати лише якщо є характерні симптоми

    Власне, без клінічних проявів, рівень загального IgE - це лише цифра. Якщо вас наразі нічого не турбує – здавати його і перездавати сенсу ніякого не має. У разі симптомів чи алергії чи чогось іншого - так, звертаємо увагу. Якщо таки нежить продовжується чи з'явилися інші підозрілі симптоми - виключаємо підозрюване захворювання, у вашому випадку шкірні проби мають дати відповідь, чи імовірно все таки що цей високий рівень є наслідком алергії.

    З приводу Ваших запитань:
1. таких даних немає, можливо і помилка, можливо різні лабораторії, можливо сам знизився, на це питання відповіді немає 2. так реально 3. потрібно бачити всю формулу крові, адже загальне число лейкоцитів включає в себе різні субпопуляції, якщо маєте фото аналізу, надішліть 4. часто гостра інфекція може повпливати на рівень igE, чи тривалий нежить є наслідком перенесеного грві чи алергії слід розцінювати в динаміці і за результатом шкірних проб.
Anna 2024-02-16 13:45
Большое спасибо за ответ!
Кожные пробы ничего не выявили (но было всего 10 или 12 аллергенов), врач выписал мометазон и месяц пропшыкали, сопли прошли, но иногда кажется, что в носу будто отек и ночами иногда носом ребенок посапывает.
Как я поняла из Вашего ответа, смысла пересдавать иммуноглобулин нет?
Стоит ли сдавать кровь на пищевые аллергены, чтоб исключить пищевую аллергию?
Спасибо!
Лілія Нестеровська
аллерголог 2024-03-04 23:27
Ні, на харчові алергени сенсу перездавати немає. Якщо симптоми пройшли то скоріш за все це був наслідок інфекції.