Підвищений ризик по трисомії 21

Спрашивает: Людмила
Пол: Женский
Возраст: 40 лет
Хронические заболевания: Відсутні
Доброго дня, порадьте будь ласка, які ще можна пройти обстеження. По результату скринінгу ІІ триместру підвищений ризик трисомії 21. Чи варто зробити повторний скринінг?
Додаю узд і скринінги по І і ІІ триместрах.
Категория: Генетик
Добавлен: 21 марта 2023 года

8 ответов

Людмила 2023-03-21 17:27
Помилково надіслала скринінг I триместру двічі. Надаю по ІІ триместру результат скринінгу
Наталя Петрівна
генетик 2023-03-21 21:50
Доброго дня!
Інформативність другого скринінгу дуже низька. Особливо, якщо він виконаний так, як у Вас - без врахування даних УЗД в розрахунках.
Перший скринінг більш чутливий для встановлення ризику.
На терміні 20-21 тиждень основні дані це УЗД.
Маркерів не виявлено.
Платная консультация
Людмила 2023-03-21 21:55
Дякую за відповідь!
Людмила 2023-03-22 18:54
Доброго дня, Наталія Петрівна!
Я звернулась до лабораторії і спитала чи вносили дані узд з першого скринінгу. Мені відповіли, ні і пояснили, що вносяться у програму дані або КТР, або БПР. В моєму випадку внесли БПР, так як в узд ІІ триместру не вказується КТР. Як ви думаєте, чи варто перерахувати результат другого скринінгу з даними КТР з узд першого скринінгу? Чи буде це більш коректно?
Наталя Петрівна
генетик 2023-03-22 22:38
Так, саме КТР з першого скринінгу дуже важливий показник для коректних розрахунків.
Але це все одно буде результат менш достовірний, ніж першого скринінгу.
Бо другий скринінг, в принципі, менш чутливий.
Платная консультация
Людмила 2023-03-22 22:41
Дякую!