Меланома під нігтем?
Спрашивает: Ілля
Пол: Мужской
Возраст: 24 года
Вітаю, декілька днів тому помітів дані плями під нігтем великого пальця правої руки. Такаж вертикальна лінія, до 1 мм, була на кутикулі, не доходячи до валика (тільки на роговому шарі шкіри). Але я підрізав кутикулу, для того щоб перевірити чи не йде лінія, яка знаходиться під нігтем, до йогог основи. Чи була травма, я не пригадую.
5 ответов
Доброго дня, зараз важко сказати що це, без дерматоскопії. Пропоную варіант спостереження, так як є темна пляма не тільки на нігті, але і на шкірі в тій області.
Ілля 2025-01-04 12:30
Темна пляма на шкірі це кров, я трохи пошкодив шкіру, коли підрізав кутикулу. Але, як говорилося раніше, така вертикальна лінія до 1 мм була на роговому шарі кутикулу, до шкіри вона не доходила. На даному етапі, наскільки терміново потрібно робити дерматоскопію?
Думаю на протязі місяця можливо поспостерігати, як буде змінюватися пляма.
Ілля 2025-01-04 12:44
Дивився фото в інтернеті, як правило меланома у вигляді однієї суцільної лінії, а в моєму випадку три окремих лінії. Поки не варто бити тривогу? Питання чисто для мого заспокоєння. І чи на даному етапі, наскільки інформативною буде дерматоскопія?
1. Тому я і написав, щоб поспостерігати.
2. Точність відсотків 70, але це краще чим простий огляд і є наступним рівнем діагностики. Вже після тільки зріз нігтя і біопсія.