Коллагенопатия

Спрашивает: Евгения
Пол: Женский
Возраст: 30 лет
Здравствуйте! Обращалась к двум генетикам. Один ставит коллагенопатию, другой - нет. Из моих диагнозов: аутоимунный тиреоидит, субклинический гипотиреоз, миопия, мигрень. Первый врач обратил внимание на приросшую мочу уха (такая же у мамы, но у неё такого диагноза нет) и гибкость суставов. Я не астеник, ничего не ломала, но лет 6 назад порвала связку из-за неудачного прыжка. Ревмопробы в норме. Так есть диагноз или нет? Как можно определить точно, какие анализы сдать? Спасибо!
Категория: Генетик
Добавлен: 29 марта 2023 года

3 ответа

Наталя Петрівна
генетик 2023-03-30 10:31
Доброго дня,
чому / навіщо Ви звертались до генетиків?
Платная консультация
Евгения 2023-03-30 11:40
Ой, варто було детальніше розказати. Батьки відвели до генетика в 13 років, щоб знайти причину аутоімунного тиреоідиту, плюс тоді виник тиреотоксикоз, але швидко пройшов. Ендокринолог не знайшов пряму причину і порадив звернутись до генетика, не знаю навіщо.
Тобто зараз з діагнозами по щитовидці нормально живу, але мама весь час нагадує мені про ту колагенопатію, що я маю там більше берегти себе, пити якісь добавки. І наче виходить, що нема що слухати таке, якщо все добре, але хочеться знати. Є діагноз - добре, матиму на увазі, нема - то і чудово.
Дякую наперед на відповідь!
Наталя Петрівна
генетик 2023-04-01 17:14
Колагенопатія - це ні про що.
І практичного сенсу жодного не має.
Допомога завжди симптоматична.
Ніякі добавки не є доказовою допомогою.