Кашель длительный у ребёнка

Спрашивает: Яна
Пол: Мужской
Возраст: 7 лет
Здравствуйте, в связи с войной в стране нам пришлось уехать из Украины в Финляндию. Спустя 3 недели у ребёнка начался кашель, продолжается уже 3 недели (температуры и других симптомов нет, хотя дома если болел, то почти всегда с температурой) Пропили сироп от кашля, сатурация 97-98, также даю таблетки от аллергии, но ничего не меняется. Что это может быть?
Категория: Педиатр
Добавлен: 24 апреля 2022 года

3 ответа

Шиш Елена Борисовна
педиатр 2022-04-25 00:11
Добрий день.
Такий довготривалий кашель може бути при аллергічній реакції (зміни в умовах проживання, харчування часто до такого призводять, та не завжди такий кашель можна зупинити звичайними антигістамінними). Можливий і запальний процесс, але кашель при цьому змінюється, також страждає і загальний стан дитини, не можна виключити інфекційні причини (коклюш). Також у дітей можливий кашель на фоні стрессу, він може бути різної інтинсивності, іноді навіть занадто сильний.
Якщо кашель ітенсивний і заважає дитині, то всеж потрібно найти можливість звернутися до лікаря для огляду і по можливості здати загальний аналіз крові.
Яна 2022-04-25 13:21
Дякую за відповідь. Звернулись до червоного хреста, нас записали на прийом аж через місяць, я навіть не знаю що робити цей місяць? Чим можна покращити стан дитини до прийому лікаря? Є можливість заказать ліки з України, але які я навіть не знаю? Може робити інгаляції? П'є багато, гуляємо на свіжому повітрі, активний, але цей кашель вже замучив.
Шиш Елена Борисовна
педиатр 2022-04-25 22:20
Якщо є інгалятор, то можна робити інгаляції з фіз. розчином або лужноє водою без газу (типу нашої Боржомі). Всі сиропи від кашлю мають побічні дії, тому потрібно знати який кашель, і тоді уже підбирати ліки. Заочно не можна.