Делать или нет разлинованную диагностику
Спрашивает: Виктория Вышинская
Пол: Женский
Возраст: 35 лет
Хронические заболевания: нет
Добрий день.
Таке питання, мій гінеколог рекомендує пройти інвазивну діагностику лише при одному заниженому показнику PAPP-A. Робити чи ні?
Результаті такі 1 скрінінг срок 13 тижнів
РАРР-А - 1,7 ІU/l - 0,47 МоМ
fb-hCG 41 ng/ml - 1,32
Віковий ризик 1: 270 (мені 35 років, чол. - 53) вже 2 дитина.
Біохімічний ризик Т21 1: 139
Комбінірований ризик на Трисомісію 21 - 1: 865
Трисомісія 13/18 + NT - < 1: 10 000
УЗИ - КТР в мм 67,4
МоМ шійної складки 0,82
Носова кістка візуалізуеться
Результати 2 скринінгу - 16+3 тижнів:
1. AFP 27 IU ml - 0,91
2. HCG 22723 mlUml - 0,92
3. uE3 0,53 ngml 0,81
Віковий ризик 1: 294
Біохімічний ризик Т21 1: 869
Комбінірований ризик на Трисомісію 21 - 1: 5252
Трисомісія 13/18 + NT - < 1: 10 000
УЗІ 20 - 21 тиждень
Носова кістка - 0,59 см з обох сторін
Верхня губа - звичайна
Хребет закритій на всьому протязі
Органи локуються, розтошовані типово
Начебто все - треба робити іновазивну чи ні. бо є ризик переривання вагітності при цій процедурі, вже начіталась. Перша дитина дівчинка, родилась у термін і здорова.
Була консультація генетика – генетик на писала, що вагітна не входить в групу ризику по трисомісіям 21, 18, 13 у плода.
А то вже ми з чоловіком не знаходимо собі місце… горошей не шкода, але коли дізнались як робиться цей аналіз чоловік сказав ні… треба ще у когось більш досвідченного проконсультуватись, допоможіть будь ласка.
Будемо дуже вдячні за помічь чекаю на Вашу відповідь.
1 ответ
Доброго дня! Ну якщо генетик пише, що не входите в групу ризику, навіщо робити інвазивну діагностику? Знижений ПАПП часто буває як прогностичний для якихось акушерських ускладнень (ризик розвитку передчасних пологів, до прикладу), а не патології плода.