Мутація генів і планування вагітністі

Спрашивает: Анна
Пол: Женский
Возраст: 35 лет
Хронические заболевания: Не маю
Доброго дня. Друга вагітність завмерла на 6 тижні, (перша вагітність в 24 роки закінчилася пологами на 37 тижні. Народилася здорова дівчинка.)
Після завмершої вагітності в лікарні назначили аналіз на ПЦР тромбофілії(фото додаю).
За результатами були виявлені мутації F5 Leiden- гетерозигота, MTHFR 1298 та MTHFR 677 - гетерозигота.
Коулограма та д димер в нормі.
Скажіть будь ласка чи можна з такими мутаціями виносити і народити дитину? Наразі мені 35 років, завмерла вагітність була 1,5 місяців потому.
Категория: Генетик
Добавлен: 21 июня 2023 года

3 ответа

Наталя Петрівна
генетик 2023-06-22 09:22
Доброго дня!
1. Ви вже виносили та народили. Отже, відповідь дало саме життя - можна.
2. Ці мутації не мають жодного відношення до завмирань вагітності у першому триместрі.
3. Наявність мутації Лейдена - це фактор ризику для Вас. Ризик розвитку тромбофілій. А отде привід слідкувати ретельно за Вашим тиском і т. п.
Платная консультация
Анна 2023-06-22 15:16
Дякую Вам велике Наталія Петрівна.
Ви мене заспокоїли.
Бо в родині у мене ні в кого не було тромбофілій. Ні в дідусів, ні в бабусь, ні в батьків. Вони перевірялися на ці захворювання. Як би не цей аналіз я б і не знала, що в мене така ситуація (.
Ніяких симптомів ніколи не було, тиск заниженими.
Ще раз дякую за відповідь.