Нужны ли дополнительные анализы

Спрашивает: Екатерина
Пол: Женский
Возраст: 36 лет
Здравствуйте, Здравствуйте, один раз в год прохожу проф. Осмотр всего организма Узи всех органов и анализы крови. После вторых родов через 6 месяцев в левой молочной железе кисти диагноз ФКМ левой мж. Уже два года были размеры кист 0.5_0.7 проходила лечения мастодинон курсами и дипапилин а при последнем узи 0.9. Пошла к другому мамологу частному и узнав что отец умер от рака пожделудочной железы, предлогает мамографию (но в онко делают по направлению с 40 лет) и здать анализ Онкомаркер BRCA1 і BRCA2 - виявлення мутацій генів. Узи омт киста Параовариальная она не гормогальная не лечится сказал гинеколог только наблюдение при большом росте если от 2.5 до 3 см убирается хирургически. (10 лет как 10_12 мм) онкомаркеры яинников здавала в 2021 году.
Нужно ли мне проходить Анализ на виявлення мутацій генів?
Категория: Генетик
Добавлен: 27 января 2023 года

5 ответов

Наталя Петрівна
генетик 2023-01-27 11:27
Доброго дня,
коли приймається рішення чи потрібен аналіз, то головне питання - для чого.
На яке клінічне запитання повинен відповісти генетичний аналіз?
Це має сказати онколог.
Тоді генетик відповість Вам чи потрібен цей аналіз.
Платная консультация
Екатерина 2023-01-27 12:42
Дякую за відповідь.
Як сказав лікар що Рак підшлункової може бути зумовлений тими ж мутаціями, що і РМЗ. І цей факт розглядається, як обтяжений спадковий онкоанамнез. В даному випадку призначається мамографія з 35 років і генетичний аналіз. Якщо позитивний тоді приймати рішення оперативне.
Але я вперше таке чую, злякалась (
І не знала до кого звертатись і запитувати.
В онко лікарні мамолог не назначав генетичні аналізи.
Наталя Петрівна
генетик 2023-01-27 14:56
Рак підшлункової і конкретно варіанти генів BRCA1 і BRCA2 - не мають прямого звязку.

Зробити мамографію - от це діагностична дія.
А генетичний аналіз у Вашому випадку - це для поговорити.

Чи є у Вас підстави для мамографії - вирішує онколог.
Платная консультация
Екатерина 2023-01-27 15:19
Дякую Вам дуже за роз'яснення