Біль у правому яєчку

Спрашивает: Андрій
Пол: Мужской
Возраст: 14 лет
Хронические заболевания: Немає
Добрий день. Мені 14 років. Іноді в мене з’являється біль у правому яєчку. Під час болю він посилюється при русі. Підкажіть, будь ласка, можливі причини та коли потрібно терміново звертатися до лікаря.
Категория: Детский уролог
Добавлен: 8 января 2026 года

1 ответ

Михаил 2026-01-08 20:54
Добрий вечір, Андрій.

Біль у правому яєчку у 14 років може мати кілька причин:

Можливі причини:
1. Перекрут яєчка - раптовий сильний біль, посилюється при русі, може бути нудота. Це невідкладний стан.
2. Запалення яєчка або придатка - ниючий або різкий біль, можливий набряк, іноді температура.
3. Травма (удар, спорт) - біль може з’явитися не одразу й посилюється при ходьбі.
4. Варикоцеле - тягнучий біль, відчуття важкості, сильніше при русі.
5. Пахова грижа — біль у яєчку або паху, посилюється при напруженні.
6. Підліткові гормональні зміни - слабкий, короткочасний біль без інших симптомів.

Терміново до лікаря якщо:
1. біль різкий або швидко посилюється
2. біль не минає кілька годин
3. є нудота, блювання, температура
4. з’явився набряк, почервоніння
5. яєчко стало тверде або вище, ніж зазвичай

Дайте відповіді мені на такі питання:
1. Коли і як почався біль - раптово чи поступово?
2. Наскільки сильний біль (0–10) і чи посилюється він при русі або ходьбі?
3. Чи є нудота, блювання або підвищена температура?
4. Чи була травма, удар, спорт або різке фізичне навантаження перед болем?
5. Чи є набряк, почервоніння або зміна положення яєчка?