Зниження показників після променевої терапії відс

Спрашивает: Оксана
Пол: Мужской
Возраст: 50 лет
Хронические заболевания: Відсутні
Вітаю. В мене питання що до чоловіка, була проведена радикальна простатектомія 7.05.2024 на даний час проходить променеву терапію на дану зону призначено 27 сеансів, вже 14 сеансів. До процедури загальноклінічний аналіз крові був в нормі ????, а зараз йде зниження показників лейкоцитів, тромбоцитів та інших. Після 10 сеансу і перегляду аналізу крові лікар призначила на 3 дні дексаметазон 8, 8, 4 мг, прокололи.
Я читала, що іншим з метою підвищення показників лейкоформули призначають Зарсіо або аналоги? Що взагалі дексаметазон не призначається(
Що робити?
Скарг у чоловіка на стан здоров'я поки що немає, результат в коментарях.
Дякую щиро.
Категория: Онколог
Добавлен: 26 июля 2024 года

1 ответ

Кравчук Юрий Иванович
онколог 2024-07-26 20:01
Доброго дня, при не значних порушення формули крові (зменшення кількості лейкоцитів, достатньо дексаметазона - маленький курс,) якщо його не достатньо для корекції, то призначають препарати стимулятори росту лейкоцитів.
Чому зразу не призначають? Тому що вони через виснажують кістковий мозок і через 7-10 днів іде іде реакція на зниження кількості лейкоцитів після першого уколу. + Його ціна.

Так, що при незначних порушеннях достатньо дексаметазона. Головне повторити аналіз крові через тиждень і оцінити зміни.