Катерина Коробкова: Шлях до здорової усмішки через пробіотики
Сьогодні стоматологія – це галузь медицини, що розвивається стрімкими темпами, відкриваючи нові можливості для того, щоб зберегти здоров’я та неповторну чарівність усмішки. Серед тих, хто віддано служить своїй справі та прагне зробити якомога більше для розвитку нових методів лікування та профілактики стоматологічних захворювань – молода талановита лікарка з України, Катерина Коробкова, яка сьогодні наполегливо працює над розвитком та широким запровадженням інноваційного методу лікування та профілактики стоматологічних захворювань на основі пробіотиків. В інтерв’ю, яке Катерина погодилась дати нашому виданню, вона ділиться своїм баченням щодо розвитку стоматології та свого шляху в медицині.
Журналіст: Катерино, ваш професійний шлях розпочався не так давно. Проте, ви не лише твердо визначились з профілем роботи, але й багато працюєте над запровадженням найбільш передових методів лікування. Що вплинуло на ваш вибір?
Катерина Коробкова: Так, дійсно, я закінчила Рівненську медичну академію три роки тому, проходила інтернатуру в КНП Міській стоматологічній поліклініці в м. Рівному. Мені пощастило навчатися в у видатних педагогів та зробити перші самостійні кроки у професійній сфері, відчуваючи моральну підтримку колег, які щиро ділилися зі мною своїм досвідом та знаннями, які можна отримати лише на практиці. І так, мене завжди приваблювала кар’єра лікаря-гігієніста. Адже це людина, що дбає про збереження природної, неповторної краси та чарівності вашої усмішки на довгі роки.
Журналіст: Коли ви вперше зацікавилися новою методикою лікування та профілактики захворювань ротової порожнини на основі пробіотиків?
Катерина Коробкова: Вперше я дізналась про засоби догляду за ротовою порожниною на основі пробіотиків ще під час навчання в Медичні академії, проте всю привабливість методу усвідомила під час медичної практики. Коли ви намагаєтесь боротись за кожний зуб, шукаєте оптимальний спосіб лікування, ретельно підбираєте терапію, а наступного місяця ситуація у пацієнта повторюється, ви розумієте, що проблема має значно більші масштаби, ніж здається на перший погляд.
Журналіст: Якщо можна, розкажіть коротко про метод застосування пробіотиків у лікуванні та профілактиці стоматологічних захворювань.
Катерина Коробкова: Принцип, що є основою методу, досить простий. В ротовій порожнині кожної людини присутні бактерії, як цілком нейтральні, так і патогенні. Поки мікрофлора ротової порожнини перебуває в природному балансі, людина, що регулярно доглядає за ротовою порожниною, може не перейматися за здоров’я ротової порожнини. Проте, такий баланс порушити досить просто, на нього впливає величезна кількість різноманітних чинників – їжа, яку ви споживаєте, ліки, які доводиться приймати, навіть екологія та індивідуальні особливості організму, успадковані від батьків.
Якщо в ротовій порожнині починає переважати патогенна мікрофлора, з’являються умови для руйнування зубної емалі, виникнення запальних процесів, що вражають ясна та м’які тканини. Пробіотики – це «корисні» бактерії, що подавляють надмірне розповсюдження патогенних мікробів, отже, вони дозволяють вирішувати проблему на більш глибокому рівні, боротися не лише з наслідками, але з причинами проблеми.
Журналіст: Появі яких захворювань запобігає застосування пробіотиків?
Катерина Коробкова: Перелік таких проблем досить великий. Передусім, карієс та пародонтальні захворювання, запальні процеси у яснах та, звісно, проблему неприємного запаху, яку неможливо вирішити виключно зубною пастою та ментоловою жувальною гумкою. Важливо розуміти, що пробіотики, які застосовуються у стоматології, виробляють ряд антимікробних речовин.
Журналіст: Так, розумію. Розкажіть, будь ласка, як можна застосовувати пробіотики з метою захисту здоров’я ротової порожнини.
Катерина Коробкова: Застосування пробіотиків – це неймовірно перспективний напрямок у стоматології. Уже сьогодні на ринку представлено велику кількість біодобавок з пробіотиками в таблетках, пастилках та капсулах, які можна застосувати у загальній терапії захворювань ротової порожнини. Окрім того, лікар може рекомендувати вживання продуктів з пробіотиками, а також для цього існує широкий спектр гігієнічних засобів.
Журналіст: Чому ви вирішили продовжувати будувати кар’єру у Сполучених Штатах?
Катерина Коробкова: В мене є досвід та досить детальне уявлення як працює лікар-гігієніст в державному та в приватному медичному закладі в Україні. Проте, звісно, завжди було надзвичайно цікаво працювати та навчатися нових професійних методів в країні, де рівень стоматології надзвичайно високий. Мені завжди будо цікаво побачити, як організована робота стоматолога, чим вона відрізняється від професійної діяльності колег в Україні.
Журналіст: Які ваші враження від роботи в США?
Катерина Коробкова: Мені знов пощастило, адже я маю можливість працювати поруч зі справжніми професіоналами, які допомагають мені, як у професійній реалізації, та у плані моральної підтримки, за яку я дуже вдячна. Тут я зустріла багато справжніх друзів, що допомагали (і продовжують допомагати) адаптуватись та реалізувати себе в професії. Зараз готуюсь підтвердити свою кваліфікацію та отримати ліцензію, що дасть мені можливість вести медичну практику.
Журналіст: В чому ви бачите вашу місію у професійній діяльності?
Катерина Коробкова: Мені б хотілося, аби кожна людина мала можливість доглядати за ротовою порожниною максимально просто та ефективно. А це означає, що окрім запровадження нових методів лікування та профілактики, я мрію знаходити до кожного свій підхід та оптимальний метод лікування, що буде максимально ефективним. Та, звісно, мені, як лікарю-гігієністу, не менш важливо навчити кожного пацієнта дбати про своє здоров’я.
Журналіст: Плануєте займатися наукою, брати участь у розробці нових методів лікування?
Катерина Коробкова: Дуже сподіваюся, проте – не хочу загадувати. Життя прекрасне, я рада що все складається саме так, а не інакше.
Журналіст: Дякую за інтерв’ю. Бажаю здійснення ваших планів та успіхів в професійній і науковій кар’єрі.