Рак или все таки эндометриоз?
Спрашивает: Ольга
Пол: Женский
Возраст: 38 лет
Здравствуйте. 8.10 была на приеме у гинеколога. Посмотрели на УЗИ и вот заключение. Ендометрій Візуалізується на всьому проміжку. Товщина 0,7 cм неоднорідний (згортки крові?), при КДК 1 бал. Шийка матки: довжина 3,2 cм; товщина 2,8 cм; Цервікальний канал візуально не змінений. Ехоструктура шийки матки однорідна. Праві додатки Правий яйник візуалізується чітко. Розміри: 3,7 х 2,3 см 4,5 см. Містить однокамерну, гладкостінну кісту з анехогенним вмістом розмірами 2,98 х 2,62 х 3,0 см. ORADS 2 Розташування: типове. Контури чіткі. Ліві додатки Лівий яйник візуалізується чітко. Розміри: 3,8 х 3,2 см х 4,0 см. Містить однокамерну кісту розмірами 2,47 х 1,75 х 2,66 см з чіткими рівними контурами, з гіпоехогенним вмістом по типу "матового скла" з периферичним гіперехогенним одиничним папілярним включенням діаметром 0,32 см. При КДК без локусів кровотоку. ORADS 4 Розташування: типове. Контури чіткі. Позаматковий простір вільний. Висновок: Ультразвукові ознаки субсерозної лейоміоми матки FIGO 5 тип, простої кісти правого яєчника ORADS 2, кістозного утворення лівого яєчника ORADS 4 (Ендометріома?). Врач отправила на анализы - Онкомаркер яєчників (СА 125) 15, Онкомаркер HE4 42.6, Індекс ROMA (пременопауза) 5.21 %. Врач сказала ничего не делать, прийти через 3 месяца на повторное УЗИ, но меня смущает киста ORADS 4. Это может быть рак или все таки это обычная эндометриоидная киста, просто внутри ее какое-то там включение?
1 ответ
Добрый вечер, по описательной картине у Вас действительно эндеметриоидная киста левого яичника, индекс ROMA не превышает норму, данных за плохой процесс нет, в данном случае есть лечение кисты консервативное (приём Диеногеста и контроль кисты на УЗИ через 3 месяца) или оперативная лапароскопия с цистэктомией.