Результати МРТ

Спрашивает: андрій
Пол: Мужской
Возраст: 27 лет
Доброго дня, у мене така проблема. У мене постійно злітали диски, я пройшов обстеження наМРТ. Допоможіть правильно їх розшифрувати.,тому що я в цьому нічого не розумію. І чи це з часом може пройти.
МАГНІТНО-РЕЗОНАНСНА ТОМОГРАФІЯ ПОПЕРЕКОВОГО
ВІДДІЛУ ХРЕБТА
На окремих послідовностях відмічаються виражені динамічні артефакти. На нативних
МР-серіях поперекового відділу хребта в аксіальних, сагітальних, коронарних площинах, в
режимах Т1, Т2 зважених зображеннях та Т2 tirm: випростування поперекового лордозу,
вертикальна вісь хребта в фронтальній площині збережена.
Ретролістез тіла L5 хребця близько 4мм. Співвідношення між іншими хребцями на
рівні обстеження збережене. Форма та розміри тіл хребців поперекового відділу збережені.
Визначається нерівномірне зниження висоти та помірна гіпогідратація міжхребцевих
дисків в сегменті L3-S1, сигнал від яких знижений на Т2, Т2 tirm зображеннях. Висота
міжхребцевих дисків на іншому протязі дещо знижена, сигнал збережений. Передні та
задньо-бокові остеофіти тіл L3-S1 хребців. Замикаючі пластинки збережені.
В передніх відділах хребетного каналу протяжністю від S1 до S2 відмічається
надлишкова кількість епідуральної жирової клітковини, мах товщиною 9мм.
Спинний мозок закінчується на рівні тіла L1, без видимого патологічного
потовщення. Від спинного мозку патологічного сигналу достовірно не відмічається. В
хребетному каналі додаткових м'якотканинних утворів не виявлено. Міжхребцеві суглоби
збережені.
L3-L4: Нерівномірно-циркулярна протрузія міжхребцевого диску, правобічно-
фораменально 3мм (хребетний канал в передньо-задньому розмірі до 19мм).
L4-L5: Нерівномірно-циркулярна протрузія міжхребцевого диску, білатерально-
фораменально до 4мм, з незначною компремацією корінців (хребетний канал в передньо-
задньому розмірі до 17мм).
L5-S1: Нерівномірно-циркулярна кила міжхребцевого диску, правобічно-
фораменально, екстрафораменально до 7мм, лівобічно-фораменально 4мм, з компремацією
корінців, більше правого (хребетний канал в передньо-задньому розмірі до 17мм).
Висновок: МР-ознаки сегментарного остеохондрозу поперекового відділу хребта L3-
S1. Правобічна кила м/х диску L3-S1 з фораменальним стенозуванням хребетного каналу та
компремацією відповідного корінця. Протрузії м/х дисків L3-L4-L5. Ретролістез тіла L5
хребця І(перша) ст. Епідуральний ліпоматоз.
Категория: Невропатолог
Добавлен: 8 августа 2016 года

1 ответ

Кривушко Александр Анатольевич
невропатолог 2016-08-08 22:19
Здравствуйте. На МРТ выраженные изменения в позвоночнике, обязательна очная консультация и лечение у невропатолога, консультация нейрохирурга!
Категорически противопоказаны любые вправления на позвоночнике, тяжёлые физические нагрузки, ничего тяжелее 3х килограмм не желательно брать в руки.
Самостоятельно это не пройдёт, нужен постоянный контроль состояния у невропатолога, лечебная гимнастика на тренажёре Евминова.