Планування вагітності, ми з моїм хлопцем родичі тому дуже важливо

Спрашивает: Ирина
Пол: Женский
Возраст: 20 лет
Хронические заболевания: Нема
Доброго дня! Ми з своїм хлопцем хочемо завести дитину, але річ втім що ми родичі в четвертому поколінні, і він дуже переживає що дитина буде не здоровою, що нам робити? Чи є шанси на здорову дитинку? Він з моїм батьком троюрідні, я дуже кохаю його і хочу знати. Що робити далі?
Категория: Генетик
Добавлен: 29 мая 2016 года

3 ответа

Наталя Петрівна
генетик 2016-05-29 14:53
Доброго дня,
у вас не близька родинність, тобто дуже не велика частка спільної генетичної інформації (лише близько 6-7%).
Взагалі, ризик близько родинних шлюбів полягає лише у одному - підвищення імовірності прояву в дітей захворювань, які успадковуються за аутосомно-рецесивним типом.
Варто пригадати які захворювання траплялись у родині.
Платная консультация
Ирина 2016-05-29 15:24
Дякую) ви мене заспокоїли, тільки не знаю як переконати хлопця що все добре? Його рідний брат одружився на троюрідній сестрі і в них здоровий синок) тобто 94% що здоровий буде? Просто моєму хлопцю сказав лікар-хірург що 90% дитятко буде не здорове(
Наталя Петрівна
генетик 2016-05-29 16:44
Для таких заяв про 90% немає ніяких підстав.
І взагалі говорити про відсотки важко.
Є близько 1% ризику (у всіх, не залежно від обставин) народження дитини з якимось генетичним захворюванням.
Для родичів цей загальний ризик можна вважати дещо вищим.
Ще раз повторю, важливо знати які захворювання траплялись у вашій родині, чи були випадки дитячої смерті і т. п.