Фіброз легень

Спрашивает: Света
Пол: Женский
Возраст: 34 года
Хронические заболевания: Тонзиліт
Вітаю, робили КТ в грудні, відзначено плевроапіакальні нашаруваннЯ білатерально, переробили у вересні добавилося плевродіафрагмальні фіброзні тяжі. Це страшно чи ні. Що з цим робити. В Інтернеті начиталась страшилокщо жити 3-5 років. Все остальное норма. Ситуація 96. ЗАК норма. Дякую
Категория: Пульмонолог
Добавлен: 6 сентября 2024 года

17 ответов

Ивахненко Евгений Федорович
пульмонолог 2024-09-07 21:27
Постпневмонический фиброз не относится к смертельным заболеваниям и не требует лечения. После любой травмы или большого воспаления остается рубец, это нормально, это законно и это физиологично. Вы же не лечите рубец на руке после пореза через 2 недели после того как рубец затянул рану.
Есть смысл в поддержании противовирусного и антибактериального иммунитета в виде пневмококковой и противогриппозной вакцин. Необходимо пить не менее 1.5 литров воды в день, неплохо работает тонзилгон в плане восстановления слизистой бронхов и легких после воспаления.
Света 2024-09-08 22:47
Дякую за швидку відповідь. Але я нічим не боліла. Зараз появилися болі під ребрами і між лопатками. Якщо дивитись по КТ то фіброз прогресує. Що з цим робити. І чи не буде воно далі розпростронятись. Дякую
Света 2024-09-08 22:56
КТ у грудні робили бо боліло ребро, там було замічений фіброз тільки зверху, а друге бо почалися болі по всій грудній клітині, а там уже і знизу є. Так і виявилося. Переживаю за те, що я не боліла а воно прогресує. За останні 4 роки було зроблено 12 КТ по різних частинах тіла. Може це спровуковало цей фіброз. Що далі робити. Дякую велике.
Ивахненко Евгений Федорович
пульмонолог 2024-09-09 21:17
Основная причина фиброза - воспалительный процесс или прямое токсическое воздействие частиц или химических агентов на ленточную ткань.
В идеале надо сравнивать кт диски, а не описания. Можно ли увидеть хотя бы протокол настоящего и предыдущего кт? Стаж курения? Увеличение массы тела за последний год?
Света 2024-09-10 09:34
Не курила і не курю. Маса тіла 57 кг стандарт +- 2 кг.
Света 2024-09-10 09:52
Не виходить загрузити протоколи. Можу переписати.
Света 2024-09-10 10:12
Паренхіма легень без гострої вогнищевої та інфільтративної патології. Відмічаються невеликі плевроапіакальні, плевродіафрагмальні фіброзні тяжі білатерально. Трахея, головні, часткові, сегментарні та чубсегментарні бронхи прохідні на всьому протязі. куполи діафрагми без особливостей. Плевральнв порожнини, сумка перикарду без рідинного вмісту. Зовнішні контури великих легеневих судин не розширені, легеневий стовбур 22 мм, права легенева артерія 17 мм, ліва ЛА 19 мм. Грудний відділ аорти без особливостей. Лімфовузли середостфння 5,5-6 мм. Ретростернальна клітковина ущільнень за рахунок залишкової тканини тимусу. Стравохід у значній мірі спалий, стінки його не потовщені. Аксілярні ЛВ ущільнені з обох сторін 6 мм, мають виражені жирові ворота. Жирова клітковина аксилярних ділянок обабіч дещо тяжиста.
Света 2024-09-10 10:20
То було за 06.09.2024
А це за 26.12.2024
Паренхіма легень без гострої вогнищевої та інфільтративної патології. Відмічаються плевроапіакальні фіброзні нашарування білатерально. Трахея, головні, часткові, сегментарні та сегментарні бронхи прохідні на всьому протязі. куполи діафрагми без особливостей. Плевральнв порожнини, сумка перикарду без рідинного вмісту. Зовнішні контури великих легеневих судин не розширені, легеневий стовбур 21 мм, права легенева артерія 14 мм, ліва ЛА 16 мм. Грудний відділ аорти без особливостей. Лімфовузли середостфння 5мм. Ретростернальна клітковина ущільнень за рахунок залишкової тканини тимусу. Стінки стравоходу не потовщені. Аксілярні ЛВ ущільненні з обох сторін 6,5мм. Жирова клітковина аксилярних ділянок обабіч дещо тяжиста. Молочні залози без видимих об'ємних утворів.
Ивахненко Евгений Федорович
пульмонолог 2024-09-10 22:23
Декабрь 23? Описания похожи.
Света 2024-09-11 10:17
Да декабрь 23. Да походи. Потому что дедали в одном и том же месте. Только отличие в наличини феброза уже в двох местах.
Ивахненко Евгений Федорович
пульмонолог 2024-09-11 18:18
Постпневмонический фиброз не относится к смертельным заболеваниям и не требует лечения. После любой травмы или большого воспаления остается рубец, это нормально, это законно и это физиологично. Вы же не лечите рубец на руке после пореза через 2 недели после того как рубец затянул рану.
Есть смысл в поддержании противовирусного и антибактериального иммунитета в виде пневмококковой и противогриппозной вакцин. Необходимо пить не менее 1.5 литров воды в день, неплохо работает тонзилгон в плане восстановления слизистой бронхов и легких после воспаления.
Ивахненко Евгений Федорович
пульмонолог 2024-09-11 18:19
Спасибо за Ваш отзыв и поддержку сайта,!
Ивахненко Евгений Федорович
пульмонолог 2024-09-13 08:44
Здравствуйте, Светлана!
Усиление легочного рисунка - частое размытое заключение. Такая картина не характерна для одного заболевания. Бронхиты, сердечные проблемы, повышенное давление или просто полнокровие легких может дать такую картину. Также это может быть вариантом нормы. Стоит это соотносить с симптомами и другими обследованиями.
Света 2024-09-19 13:53
Доброго дня. Здала ОАК. Там СОЕ 20. Це страшно? Лімфоцити 21, моноцити 10, лейкоцити 5.5, еритроцити 4.5, сегменти 63. Біохімія вся в нормі СРБ негативний. Здавала аналіз коли у дитини була температура уже 3 дні. Чи могла я щось підхватити від дитини і переносити невидимо. І тому таке високе сое. Трішки болить горло і низ живота. Дякую.
Ивахненко Евгений Федорович
пульмонолог 2024-09-19 17:39
СОЭ неспецифический показатель, который отражает дисбаланс белков.
Света 2024-09-19 22:01
А що це може бути. Зараз ставлю свечі з йодом. Легка дисплазія на фоні запального процесу. Гемаглобін 136. Переживаю за сое 20, мон10, лімфоцити21.
Ивахненко Евгений Федорович
пульмонолог 2024-09-20 01:41
Это незначительные изменения в крови. Организм борется, главное ему не мешать: высыпаться, пить достаточно чистой воды, посильные нагрузки и умеренное питание. Нет повода для антибиотиков, для восстановления пропить иммупрет по 40 кап 2 раза в день