Чи потрібно перездати аналіз сечі?

Спрашивает: Галя
Пол: Женский
Возраст: 27 лет
Хронические заболевания: Геморой, гастрит.
Здравствуйте, Я здавала аналізи на метанефрин і тереотротний гормон(Тиск підвищений) ТТГ-0,96; метанефрин- 316,2. була підозра на тиреотоксикоз.
Але коли я збирала суточну сечу, то один раз забула і пішла в туалет, а не в баночку. Чи істотно це могло відобразитись на результаті? що робити? Чи повторити аналіз? Через який час?
Категория: Эндокринолог
Добавлен: 23 мая 2015 года

8 ответов

Иванисова Надежда Сергеевна
эндокринолог 2015-05-23 14:29
Доброго дня, Галю.

Перш за все, наведiть менi норми ТТГ та метанефринiв згiдно Вашої лабораторії (вони відрізняються в залежності від реактивів та методу визначення гормона).
Що Вас турбує окрім підвищення артеріального тиску? Чому Ви вирішили пройти обстеження?
Чи приймаєте Ви на сьогодняшній день медикаменти і які саме?

З повагою, Надія Сергіївна.
Галя 2015-05-23 15:35
Лікар сказала, що ТТГ в нормі, а от щодо метанефринів вона запитала мене чи не знаю, я яка норма, а я читала в інтернеті, що норма з 20-345, я так їй і сказала. Проте як я здала цей аналіз забула їй розповісти, а їхати знов це 150 км. Видали мені заключення, що ендокринних патологій не виявлено. Мене ще турбує тахікардія, підтошнює деколи. Лікар ставила попередньо діагноз тиреотоксикоз(?), або виснаження організму(перевтома, поганий сон, бо маю 2 маленьких дітей, дуже втомлююсь). За характером я дуже "переживательная", хвилююсь за всякі дрібниці.
Приймаю йодомарин 200, пумпан. Кормлю груддю.
Чекаю Вашої відповіді. Дуже дякую.
Иванисова Надежда Сергеевна
эндокринолог 2015-05-23 22:38
Галю, беручи до уваги цілком нормальний рівень ТТГ ми можемо виключити діагноз тиреотоксикоз.

На жаль, для коректної оцінки аналізу сечі на метанефрини ми повинні знати норми саме по Вашій лабораторії. Інформація з інтернету не є надійною, наприклад, норми по лабораторії Євролаб складають 6 - 115 мкг/добу, і у такому випадку ми можемо говорити про наявність патології.
Якщо існує така можливість -- зателефонуйте до лабораторії та проясніть цей момент.

З повагою, Надія Сергіївна.
Галя 2015-05-24 09:58
Доброго дня. Сьогодні неділя, тому у лабораторії вихідний. А які можуть бути паталогії? І чи істотно вплинуло на результат неправильно зданий аналіз? Дякую.
Иванисова Надежда Сергеевна
эндокринолог 2015-05-24 15:47
Галю, підвищений рівень метанефринів сечі свідчить про їх надмірну продукцію у наднирниках.
Це може спричиняти деякі з Ваших симптомів -- тахікардію та підвищення артеріального тиску, саме тому лікар і призначив Вам це дослідження.
Подібна похибка у зборі сечі не вплине істотно на результат, але при його знаходженні на верхній межі норми я рекомендувала б провести контрольне дослідження через 1 місяць.

З повагою, Надія Сергіївна.
Галя 2015-05-24 19:42
Дуже дякую. Завтра буду дзвонити в лабораторію.
Галя 2015-05-25 10:56
Добрий день. Норми нашої лабораторії 0- 350. Але мабуть потрібно буде повторити дослідження.
Иванисова Надежда Сергеевна
эндокринолог 2015-05-25 16:14
Доброго дня, Галю.

Дійсно, в такому випадку я б рекомендувала Вам повторити дослідження.
Хочу звернути Вашу увагу на інші аспекти коректного проведення цього дослідження, окрім збору всієї добової сечі. А саме: за 2 доби до проведення дослідження Вам потрібно виключити з харчування шоколад, каву та банани, а також уникати стресових ситуацій та надмірних фізичних навантажень. Після збору добової сечі ії необхідно перемішати та відібрати у окремий посуд біля 100,0 мл для проведення дослідження.

З повагою, Надія Сергіївна.